www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Јан 25, 2021 10:23 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Алиакмон-зимски риболов 2009
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 10, 2010 1:37 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Денес ми започна новата риболовна година.Решив да направам сефте на река Алиакмон по старо наше име Бистрица ;) Убавото изгрејсонце не пресретна по патот :arrow:
[ img ]
Снегот уште не беше растопен,па глетката беше чудесна.Пристигнавме на реката,а таа во целост си го заслужуваше името :arrow:
[ img ]
Во позадина се гледа еден мајмун,како лови со некој нивни мрежарски изум.
Само што подранив ми опнаа една убава мрежа врз тапата. Местење со целиот багаж на друго место,но излезе многу плитко и ајде пак местење.Сега следуваа рафални стрелби со мрежички од мостот надолу :twisted:
Нема спас ,мајката нивна....Бев готов да си легнам во колата,оти веќе ми беше преку к..от.Другарот ми го немаше никаде,му се извикав и го видов како побегнал од мајмуните дури на спротивниот брег.Пак приборот во раце и на долг пат по еден голем мост,преку којшто на секои 10 мин.минуваа возови.Абе заеби 35 мин.пеш.Ете за ориентација до каде се местев :arrow:
[ img ]
Ние сме со белата кола ,што се гледа во позадина :rolleyes:
Веќе беше еден часот,кога се започна убавата серија.Ред клен,ред попадика,ред бојник. :arrow:
[ img ]
[ img ]
До четири часот бидна убав риболов :arrow:
[ img ]
[ img ]
И колегата имаше фатено доста убави риби.Супер си поминавме во снежно-бистрата комбинација :wink:
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Алиакмон-зимски риболов 2009
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 10, 2010 9:37 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пон Ное 01, 2010 6:28 pm
МислењаCOLON 99
i posle nekoj ke kaze deka i ribarite hibernirat kako meckite :)
Druze na slednio takov ribol treba da se zema:tendzere,morkov i vaglen i od tuka na tam znaas


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Алиакмон-зимски риболов 2009
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 10, 2010 9:53 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
jupi НапишиCOLON
i posle nekoj ke kaze deka i ribarite hibernirat kako meckite :)
Druze na slednio takov ribol treba da se zema:tendzere,morkov i vaglen i od tuka na tam znaas
Обавезно,не забрави и домашната... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum