www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Aпр 25, 2024 3:36 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 27, 2011 3:37 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
samo da e stabilno vremeto i rezultatot ke bide na jadica :) ezeroto e full i prvata nok ripaa krapovi kolku mene a i dosta im skinale na luge so profesionalna oprema vo brzo vreme.zatoa krapcii oshtrete opremata i vo napad po divljak trofei-kapitalci na GLOBOCICA !

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 27, 2011 4:01 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 11:23 pm
МислењаCOLON11
ЛокацијаCOLONЛабуништа
Ви благодариме на гостопримството на овој форум.
Jас од почеток бев за да се смират страстите заради случката што му се деси на Аки , го разбирав неговиот револт од самиот почеток , кампување три дена , трошење на време , пари .... и да се случи такво нешто. Искрено несакам било кој да се оцрнува за крадење додека тоа не се докаже. Што се однесува до информации за случувањата на Глобочичко езеро секако дека ќе пишуваме за да бидат во тек со сите збиднувања нашите колеги риболовци од целата држава , впрочем тоа и ние го очекуваме од Вас за езерата каде што вие ловите :-).

Го споменавте Тасим , баш поради него и ме погодија обвинувањата , како што го знаете тој е прекрасен човек во секоја смисла на зборот , премногу толерантен према колегите спортски риболовци душата би ја дал да е секој човек кој што дошол од надвор задоволен , Но исто така е многу агресивен и неопростува кога се во прашање рибокрадци без разлика од каде доаѓаат ( што е навистина за респектирање )

Ви посакувам се најдобро и се надевам дека ќе се дружиме ...

Поздрав


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 27, 2011 4:08 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Mene toa mesto mi e posebno drago. Na Tashma gi zacekoriv mojte prvi poseriozni ribarski cekori. Imam spieno bezbroj noki na livadata kaj sto izgradia crkva. U blizina i sluzev vojska, na karaulata Lakavica. Prekrasen kraj, sekogas rado posetuvan.
Dobar provod ste imale Aki, i toa e najvazno. Ti posakuvam uste podobar sledniot pat. ;)
Voedno i ja da iskazam dobredojde na cuvarskata sluzba i pozdrav za sovesnoto rabotenje.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 28, 2011 1:31 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Сега се вклучувам во темата ;) прво-прекрасен терен за риба,второ-Аки упорен,и нам добро познат фанатик :D -нема како да не му веруваме.Испровоциран,а ретко го гледаме овде во такво расположение....Но монетата има две страни,јас оставам малку резерва и за чуварската служба,за кои рака на срце-никаде немаме слушнато нешто лошо,мада и меѓу 15 добри чувари,може да има некој што дели.Што и да било-поминало,убаво што и претставници од таа чуварска служба се меѓу нас ;) што е доказ дека се поразлични од другите,коишто ги молиме и каниме,активно со нас да учествуваат во дебатите на овој форум.
Јас посакувам да се јави убава соработка меѓу Дримовци и нас :D да не пречекуваат привилегирано по риба 8-) да пишуваат овде за своите активности,во специјалан тема за Глобочица,и од срце им посакуваме да си ја добијат концесијата и се да биде како што треба.
Мило ми е што сите сте ја спуштиле топката,и Бистро и на риболовците и помалку работа со мрежари на чуварите ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 28, 2011 2:30 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
Poliz НапишиCOLON
Сега се вклучувам во темата ;) прво-прекрасен терен за риба,второ-Аки упорен,и нам добро познат фанатик :D -нема како да не му веруваме.Испровоциран,а ретко го гледаме овде во такво расположение....Но монетата има две страни,јас оставам малку резерва и за чуварската служба,за кои рака на срце-никаде немаме слушнато нешто лошо,мада и меѓу 15 добри чувари,може да има некој што дели.Што и да било-поминало,убаво што и претставници од таа чуварска служба се меѓу нас ;) што е доказ дека се поразлични од другите,коишто ги молиме и каниме,активно со нас да учествуваат во дебатите на овој форум.
Јас посакувам да се јави убава соработка меѓу Дримовци и нас :D да не пречекуваат привилегирано по риба 8-) да пишуваат овде за своите активности,во специјалан тема за Глобочица,и од срце им посакуваме да си ја добијат концесијата и се да биде како што треба.
Мило ми е што сите сте ја спуштиле топката,и Бистро и на риболовците и помалку работа со мрежари на чуварите ;)
Zdravo Poliz :) sekako najdobri prijateli mozat da ni bidat sportskite ribolovci :D zatoa se formiraat i sportski ribolovno drustva za ribolovcite zaedno da se druzat i uzivaat vo ubavinite sto ni gi nudi prirodata, se nadevam i sum uveren ke se druzime zaedno i na teren.
Nasata cel e Globocicko ezero da go napravime edno od najubavite i najbogatite ezera vo Makedonija i posiroko i mislam 45% od zamislenoto go ostvarivme, za 2011 imavme dosta dobri proekti no za zal situacijata e takva sto vo cela drzava sportskiot ribolov e zabranet iako nie izleguvame na ezerata i rekite.
Veruvajte 70 % od finansiite se od sportskite ribolovci zaljubeni vo ezeroto i nikogas nezalat da dadat donacija za da se realizira nekoj dobar proekt.
Pozz do site ke dobivate informacii za slucuvanjata na Globocicki, a moze da gledate i na Facebook http://www.facebook.com/profile.php?id=100000105486511 ima i fotografii od aktivnosti :)

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 28, 2011 3:51 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 11:23 pm
МислењаCOLON11
ЛокацијаCOLONЛабуништа
Убава ви е идеата да се направи на овој форум посебна секција за ЦрнДрим каде што ќе можеме да дискутираме , објавуваме информации , активности итн ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 28, 2011 3:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Visual НапишиCOLON
Убава ви е идеата да се направи на овој форум посебна секција за ЦрнДрим каде што ќе можеме да дискутираме , објавуваме информации , активности итн ..
Значи,да му ја оставиме на Аки оваа тема само за неговиот излет,ајде се за Глобочица,акктивности,новости,забрани,дозволи,.....да се пишува овде :arrow: :arrow: :arrow:
viewtopic.php?f=17&t=672


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 09, 2011 12:44 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 4:38 pm
МислењаCOLON25
aki bravo druze odlicen vikend i super druzba ,dobar krap i mnogu nervoza ahhaah ne se sekiraj druze segde kradat pocnaa i luge da kradat a ne pa krap .mene ovaa nedela bev na mikro volvi grcka mi gi ukradoa cela kutija beli crvi hahaha i nemase na so da fakam hahaha jebiga segde kradat .mestovo e kako bajka super odlicen ulov koga ke ideme na mrena sezanata za 15 dena pocnuva mrenata ke pocne da jade .ppozz


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 12, 2011 12:27 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
samo sto doov od globocica bev na istovo mesto ubavo si pominavme top :) ne mi zbori za mrenite odma se ezam ke ideme obavezno ke ideme ;)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 20 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum