www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Maр 29, 2024 2:17 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 27, 2011 12:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
Филип НапишиCOLON
Драган, све друго на страна, репортажата е ептен кул, посебно делот со видеата... ми се плачеше кога ги гледав рибине како скокаат :D

А на кое место одиш на Радика? :)
na radika mestoto e nakaj nejziniot izvor ko ce idish...

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 27, 2011 12:38 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
akiribar НапишиCOLON
opaa!!! ajee WLCOME do CRN DRIM :) abe drim prijatele pa nemojte da ste tolku osetlivi i taka lesno da se navreduvate.jas nikogo ne navrediv licno samo kazav na kogo se somnevam a go vregav toj shto go napravil toa. ako ne ste vie nema potreba da ste navredeni :) shto da kazeme nije shto sme najjprotiv takvi raboti a vie ni uletavte racija ni napravivte pa ne se bunime i ne sme navredeni shto ne napravivte od sportski ribolovci-ribokradci.na videoto se gleda ribata vo kraj i toa e prviot den potoa ja montiravme vo dlabina od nad metro i ja obesivne na granka da visi.znaci po site fiziki ribata ne bi mozela da izripa pa makar i da snema voda sekogash ke ja oteznuva mrezata i ke bide zategnat otvorot ;) lisici,zajci hahahah nema shansa! mrezata si beshe zdrava i prava i si viseshe stegnata ama i prazna :mrgreen: nie tri dena bevne pokraj krapot i toj ne uspea da izbega a zadno nashe viduvanje so nego beshe koa dojde camecot so kaubojcite hahahahha pak ke kazam tepaniot tepan-ebaniot eban,jas cel zivot idam na toa ezero i ne mi e prvpat a nema ni posleden, ke se vidime, ke se druzime i ke ja zaboravime ovaa nemila slucka za dvete strani i za vas kako" lopovi" i za nas kako" ribokradci" pozdrav drim i se izvinuvam samo ako gresham i da receme deka sea e taka bidejki nesmee da e drugacie 8-)
Nema da komentiram mnogu veke komentirav i stavot go kazaa i ribocuvarite i na sostanokot se donese zaklucok nesme vinovni za vasiot krap, a vasite obvinuvanja dosta loso vlijaat na naseto zdruzenie! zatoa sto se notocni!

Ako bevme krivi ke ti priznaevme.. ako go zemavme krapot ke ja zemevme i cuvarkata.. bevte prijaveni od nekoj si ribar ste setale vecerta so camec, kajnas vecerno vreme se seta so camec samo ribokradec znaete i vie koncesija nema, ama ribokradcite koristat sanca a najmnogu go koristat vakumot sto ne gi dodelija ezerata na sportskite zdruzenija

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 27, 2011 12:47 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
nie se vozevme bidejki dojde tatkomu na jovce od podgorci i go vikna od karshi mu iskocila rabota a nemavme baterija da mu se javi i go prenesovme da si ide.ja si rekov deka mrezata ne e zemena a i krapot ne ste go zele ama ste go oslobodile bidejki ste mislele deka ovie se pederi mrezi frlaat ke im ja pustime ribata toa bese moe mislenje ama cim ne bilo taka vi se izviniv i tova e tova povece sreca sledeci pat :D nema potreba da bide nikoj voznemiren i navreden fit fit sme :D

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 27, 2011 12:54 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
da ja spushtime topkata 8-) malce da svrtime na veselje ahahahah

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 27, 2011 2:43 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
akiribar НапишиCOLON
nie se vozevme bidejki dojde tatkomu na jovce od podgorci i go vikna od karshi mu iskocila rabota a nemavme baterija da mu se javi i go prenesovme da si ide.ja si rekov deka mrezata ne e zemena a i krapot ne ste go zele ama ste go oslobodile bidejki ste mislele deka ovie se pederi mrezi frlaat ke im ja pustime ribata toa bese moe mislenje ama cim ne bilo taka vi se izviniv i tova e tova povece sreca sledeci pat :D nema potreba da bide nikoj voznemiren i navreden fit fit sme :D
Ti si pomislil ama od misla do realnost ima mnogu .. i nie pomislivme ti frlase mreza dojdovme se uverivme nema i si zaminavme .. znacit ti pomisli deka nie navodno ti go odzemavme krapot no ne proveri tuku naednus bumm :evil: na kraj izleze niso od muabetot...
Poz pa se slusame

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 27, 2011 2:57 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON819
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
jas mislam deka dosta e od prepukuvanja bidejki se dokazuvate dvete strani i ispaga deka dvajcata ste vo pravo pa zatoa mislam deka deka treba da se prestane i da se gleda ponatamu ednostavno pak da se odi na voda i da se uziva i ne zaboravajte deka ovoj forum go citaat i ribolovci nadvor od nasava napatena drzavicka(ribarski kazano) a toa loso vliae na imidzot na Globocica ,zatoa mislam deka treba da bide THE END i naredniov vikend so novi sili na voda ....pozzdrav i sekogas posteno na voda ;)

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 27, 2011 3:03 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
koj cita nadvor od drzavava osven dve tri drzavi nie ne pishuvame na angliski pa da se rascue po svetot ahahahahahah i na kraj ke iskoci nishto od moabetot normalno koa nikoj nema nishto da priznae :lol: :lol: :lol:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 27, 2011 3:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON1985
SALE CARP НапишиCOLON
... i naredniov vikend so novi sili na voda .... ;)
... Сале, се заебаваш бе :D Кој мојт до викендов да чекат :lol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 27, 2011 3:23 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
luge se izvinuvam ushte ednash ama ete se sluci koincidencija cim vikate deka ne ste vije taka neka ostane i krivo mi e sto sum pogreshil i obvinil najverojatno za dzabe ama i vie na moe mesto bi go mislele istoto. toa e taka se pogodilo taka trebalo da bide ova neka bide pricina da se zapoznaeme poubavo i za ubavo da se gledame :)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: EZERO GLOBOCICA-RIBOLOV NA KRAP
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 27, 2011 3:32 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON819
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Pa taka be Aki nema nikakvo fajde od prepukuvanje i dokazuvanje na voda i sto e tvoe ke si dojde :P
a za LEPI ,abe brat ne da mi se odi po riba <curam> me skinaa so KOZJAK ama zatoa gi spremiv topovite za na Globocica pa ke vidime sto ke kaze krajot :roll:

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 26 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum