www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Jул 01, 2022 12:23 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON ПЧИЊА 26.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 26, 2011 7:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
По информациите на Филип со бројките :lol: дека на Пчиња рибата почнала да се појавува,решивме да ја испитаме ситуацијата директно на терен.И речено сторено,уште во мугрите бевме на река на едно наше место каде што лани поминувавме добро.
Местото е малку брзо, и за да не ловиме со тешка спрема која барем на Пчиња е недобитна комбинација се решивме за брана и шипките веќе беа на готовс. :lol: :lol:
[ img ]
Ова не е фалангата на Александар туку јас и Трајче :D,се фативме за работа
[ img ]
[ img ]
Браната ја направивме набрзина,бидејки теренот ни е добро познат а и гранки има колку сакаш.
Крмевме со стар леб,јас ловев со тапа од 1 грам,конец 12,подвез 10 и јадица мустад 13.Ловевме на бели црви,леб и француски леб.А работата тргна добро,досаѓаше плашката ама и бојникот беше тука 8-)
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

Не беа крупни ама правеа кејф,излезе и по некоја попадика
[ img ]
како и крупни кркушки
[ img ]
И не за џабе нашиов народ рекол се што е убаво кратко трае,околу 10 мислиш некој отвори прозор,дува трска во раце не се држи :evil:
[ img ]
ништо ај викаме да јадеме и да се одмориме, белки ќе се смири ветерот
[ img ]
Ништо не ја бива работата,неможе да се лови
[ img ]
Брзо падна одлуката се собираме барем да ја гледаме трката Формула 1,растурање на браната
[ img ]
И на крај уловот
[ img ]
До следниот риболов бистро :D

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Последна промена од 6 на kire, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПЧИЊА 26.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 26, 2011 7:47 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5851
ЛокацијаCOLON bitola
super lugje
so repotrazava --ME NAMOVNA :mrgreen: :mrgreen:
BRAVOS

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПЧИЊА 26.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 26, 2011 7:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... важно излеговте на риба, уба дружба сте напрајле и по нешто сте фатиле, супер :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПЧИЊА 26.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 27, 2011 12:02 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пон Ное 08, 2010 1:54 pm
МислењаCOLON 98
ЛокацијаCOLON Skopje
Ako ne se lazam ova e prva reportaza od Pcinja so riba.....Bravo decki, super ste pominale !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПЧИЊА 26.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 27, 2011 12:05 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
bravo odlicna reporaza i pofi zakovana brana

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПЧИЊА 26.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 27, 2011 12:12 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
po kanadskite topoli bi rekol deka e v'akv,studena bara,a i sto ste nosele patlidzani koga nivite vi se polni so toa:lol: :lol: vikam jas vodata e taman vi ne veruvate za popadika i bojnik dusa dala..pozdrav ubavi konbinizoni

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПЧИЊА 26.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 27, 2011 1:03 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Нема боље поклон од риболовен излет за роденден. Среќен роденден уште еднаш да си жив и здрав и уште многу вакви репортажи од тебе да гледаме !!!

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПЧИЊА 26.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 27, 2011 7:59 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11615
ЛокацијаCOLON Скопје
Е Киреееее бе :) Ја сефтоса Пчиња годинава :) Нагоре бевте?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПЧИЊА 26.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 27, 2011 8:06 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Да,нагоре :) него водата беше порилично матна а нема логика зошто, а нијансата на матежот се менуваше, кога си одевме дури и речиси се избистри, некако работава ми мириса на сеперација :twisted: слушнав некој муабет дека има некоја на Крива река,колку е тоа точно незнам,недај боже да е така.Најдобро Филип од Куманово да ја испита ситуацијата.

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ПЧИЊА 26.06.2011
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 27, 2011 8:49 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 03, 2011 4:01 pm
МислењаCOLON 409
ЛокацијаCOLON AERODROM
Јас последниве 15 г не сум видел некој толку риба да извади на Пчиња,ова е добар момент,можеби полека ке почне да оживува реката со риби како порано.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 11 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum