www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 25, 2020 2:54 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON СОТ на Борец
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 20, 2018 3:58 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON 3505
На 16-ти бевме во Скопје, големата вника матурантка, прославивме како е редот и на 17-ти назад за Софија. Многу ретко со син ми може да ни се совпаднат викендите за да можеме да одиме заедно по риба, овој пат се се подреди како што треба, се приклучи Станимир, Андреј и Иван колеги на син ми од работа и соседот на Андреј.
Бидејќи овој виќенд нешто многу натпревари по езерава во БГ па решивме да отидеме на Борец, езеро во близина на Пловдив
Се јавив на сопственикот да ни запази доволно широко место да може сите да се собереме, немавме некои поголеми информации за водата, никој од Нас не ловел таму досега
Од тоа што успеав да разберам масовниот број на крапови биле од 4 до осум килограми и доста риби со тежина и до 19 килограма
Како и да е а и покрај лошата временсак прогнза за Петок спрема Сабота , во Петокот во девет сабајле веќе бевме на излез од Софија, патувањето протече пријатно, езерото не пречека во сонце, сопственикот не смести како што доликува на вистински стопанственик и си замина.
Пред нас имаше острово, канал од некои 180м, провериве длабочина, 2,5 до 3,5 метра, маку прихрана и трските веќе беа во вода.
Потоа го средивме кампот и седнавме малку да се освежиме, па и Ние душа имаме
Многу муабети , шали, зезање и по некоја риба
Вкупно фативме шест риби, рибите се многу борбрни , за тоа колку се убави треба секој да се увери лично. Ударите беа преку ноќ, фото сесија и враќање на краповите назад
Малку снимки да ви ја доловам атмосферата

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СОТ на Борец
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 20, 2018 10:09 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Браво за излетот ... убава дружба и квалитетен улов .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СОТ на Борец
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 20, 2018 10:35 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Екстра езерце, браво на сите и сигурен сум дека сте поминале одлично.
Битно сите држат риба. :fishing:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СОТ на Борец
ТемаИспратеноCOLON Нед Maј 20, 2018 11:48 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Kaj tebe ne moze da postoi losa druzba.
Ubavini Cicko Vasil ke go stavime nekoj den i ova ezero vo beleznikot na poseteni vodi.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СОТ на Борец
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 21, 2018 9:57 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Убаво изгледа езерото...интересна е и тендата ...може ли инфо од каде е земена, евентуален линк


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СОТ на Борец
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 30, 2018 11:14 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Дек 12, 2013 5:17 pm
МислењаCOLON 222
ЛокацијаCOLON Скопје
Честитки за матурантката,многу успеси да ја пратат,поздрав до цела екипа-красиви хора.
Кај вас неможе да има лоша дружба.
Поздрав до сите чичко Василе.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum