www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 25, 2020 1:11 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KEFAL FRLI-VADI !
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 22, 2018 7:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4780
ЛокацијаCOLON skopje
saso НапишиCOLON
Aki gi sprzivte ?
Velat deka ne bile nesto vkusni.
Jas neam probano a i kolegite gi zedova...ama kako znam nevazhi za kvalitetna riba i znam deka i vo mnogu prljavi vodi vleguva,pliva,bistro !

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KEFAL FRLI-VADI !
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 25, 2018 2:57 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Дек 12, 2013 5:17 pm
МислењаCOLON 222
ЛокацијаCOLON Скопје
Браво Дечки,сте правеле мераци,инаку во зависност на кое место е фаќано ќефалито е вкусно и без мирис или мириса на уље,нема правило дека сите кефали мирисаат или не мирисаат.
Инаку изминативе денови бевме на каналот,фаќавме ципури на црн црв(маде бај Орхан Чаве) и на ракчиња кои ги има на карпите на влезот на каналот.
До нас еден грк извади лаврак на дубинско на мало рипце на систем со 10 јадици,подвез некаде околу 30-ина сантиметри.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: KEFAL FRLI-VADI !
ТемаИспратеноCOLON Вто Jун 26, 2018 11:40 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Нед Јан 28, 2018 2:39 pm
МислењаCOLON 11
Ima cipuri vo kanalot vo periodov? Posto tatko mi se zali deka poslednive deset dena nema riba vo delot sprema vtor krak...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum