www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Oкт 01, 2020 10:24 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON МАВРОВСКО ЕЗЕРО-ФАТИ ПУШТИ (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 09, 2018 6:11 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Maј 09, 2013 7:14 pm
МислењаCOLON 703
Неделно попладне на Мавровско езеро. Леунска брана 16 часот. Времето променливо малку ветер малку сонце и повеќе дожд.
Но упорноста се исплатеше. По некое време удар два па ништо, повторно и пак ништо.
Но по 19 часот се заредија ударите и почнаа да искачаат кленови и тоа убави главучи.


[ img ]

[ img ]


[ img ]

[ img ]
[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Сите кленови беа вратени назад.

Опрема со која што ловев
Трска CTS AFFINITY X 9 FT #14
Машинка DAIWA CERTATE 2500 R
Плетеница J-BRAID PE#0.8
Флуокарбон DAIWA TOURNAMENT 0.28
Воблери YO-ZURI 3DS MINNOW 70 SP. MARIA FAKE BAITS 70F. DUO SPEARHEAD RYUKI 70S I DUO SPEARHEAD RYUKI 80S


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-ФАТИ ПУШТИ (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 09, 2018 7:07 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON 1119
ЛокацијаCOLON Аеродром
Davor sekoja čest. Da nevme site ko tebe drugo kje bese, em keif kje pravevme em riba kje imase.

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-ФАТИ ПУШТИ (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 09, 2018 9:53 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Браво колега , убави кленковци :NotWorthy:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-ФАТИ ПУШТИ (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 09, 2018 10:54 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Stvarno sekoja cest i za ulovot i za C&R

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-ФАТИ ПУШТИ (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Пон Jул 09, 2018 11:48 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Особено за C&R. :ok_ok:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-ФАТИ ПУШТИ (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 10, 2018 7:56 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Без конкуренција,доктор за Маврово и главучите...Секоја чест Даце,посебно за C&R :NotWorthy:

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-ФАТИ ПУШТИ (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 10, 2018 10:10 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Blaze si ti.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-ФАТИ ПУШТИ (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Вто Jул 10, 2018 3:33 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 22, 2013 9:39 pm
МислењаCOLON 209
ЛокацијаCOLON SKOPJE
Sekoja cest, ribolovec za primer vo sekoj pogled. :~~

_________________
Spinning forever !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-ФАТИ ПУШТИ (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 11, 2018 8:19 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Kaпа доле мајсторе :NotWorthy:

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-ФАТИ ПУШТИ (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Сре Jул 11, 2018 9:23 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Убави суртуци :lepi:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum