www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 21, 2020 2:23 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON МАВРОВСКО ЕЗЕРО-11082018 (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 13, 2018 3:33 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Maј 09, 2013 7:14 pm
МислењаCOLON 703
САБОТНО УТРО НА МАВРОВСКО ЕЗЕРО

Пристигнав рано околу 5 часот.
Опремата спремна и познат мамец кашика АБУ ТОБИ 10 гр.

[ img ]


[ img ]


[ img ]

Неколку удари и неколку извадени кленови, едно откачување на клен над 3 кг
По него дојде и најголемиот клен над 2 кг (по слободна проценка не е мерен)[ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-11082018 (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Пон Aвг 13, 2018 9:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Ах Даце со ова кленовиве ко ке ги видам,два дена паметот таму ми е.... :fishing:
Мајсторски како и секогаш,капа доле... :NotWorthy:

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-11082018 (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 14, 2018 8:48 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Феб 16, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 305
BRAVO KOLEGA.
ZA UBAVITE KLENOVI,SLIKI I C&R


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-11082018 (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 14, 2018 10:30 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Убави кленови :~~ :~~ :~~

удира скроз доле по дно или повисоко ја влечеш ???

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-11082018 (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 14, 2018 2:03 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
:~~ убави КЛЕНОВИ


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-11082018 (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 14, 2018 3:30 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Maј 09, 2013 7:14 pm
МислењаCOLON 703
ТафТабиТ НапишиCOLON
Убави кленови :~~ :~~ :~~

удира скроз доле по дно или повисоко ја влечеш ???
Skroz na dno so promena na ritam na vlecenje


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-11082018 (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Вто Aвг 14, 2018 7:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4780
ЛокацијаCOLON skopje
Kako be tie najgolemite stalno spasuvaat gz toa ke bilo jak trofej nad 3kg ama i drugive se babachko imalo kejf,pozzz mastore i bistro neka e !!!

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-11082018 (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Сре Aвг 15, 2018 8:07 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON 1171
Bravo Davor za ulovot, a za C&R respekt!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-11082018 (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Сре Aвг 15, 2018 3:57 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Убави кленковци, убави


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МАВРОВСКО ЕЗЕРО-11082018 (C&R)
ТемаИспратеноCOLON Чет Aвг 16, 2018 4:19 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Jadri ribi. Bravo majstore

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum