www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 23, 2020 8:51 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 23, 2019 7:41 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4780
ЛокацијаCOLON skopje
Shtotie ribolov prvo frlanje i vakva prekrasna kapitalna riba,vakov borben vid na riba i posle nishto :)
Znachi kolku golem faktor igra srekjata ako tise pogodi kartite vo pravo vreme na pravo mesto....
Bravo mastore,chestitki,pozzz i bistro !!!!

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 23, 2019 9:26 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 24, 2011 9:26 am
МислењаCOLON 384
ЛокацијаCOLON Pristina
Bravo bravo, reportaza za medalju :ok_ok:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 23, 2019 9:48 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Каква риба,браво Игор :NotWorthy:

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Јан 23, 2019 5:02 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
top

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 24, 2019 12:15 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Лелеее уште којзнае што плива таму чим риболовот им е на примитивен начин, осеќам дека ќе се јавуваш почесто со се поинтересни приказни. Него што е поентата со забраната за риболов од историско-политички причини особено за белците :shock:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 25, 2019 11:38 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Igor, ne smee d ostane samo na ovaa.
Frlaj ... imas cel okean pred tebe...

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Јан 26, 2019 12:06 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON 684
Благодарам многу на убавите зборови, посакувам секој да го доживее овој улов.

Борис, пред 20-30 години имало обид за пуч тука и од тогаш е забранет риболовот и пливањето, освен за мене :D Дури и полицајците кога дојдоа се сликаа со рибата, со мене, се радуваа на уловот.

Сале, се надевам дека наскоро ќе има нова репортажа, времето и работата ми се единствени фактори кои ме попречуваат во риболовот. Ама ќе се направи уште некој риболов.

Инаку , има риба во океанот, се гледа и активност на истата, бркаат, се пени океанот. Само треба да се погодат коцките и ќе има нова репортажа :)

Поздрав до сите и бистро! 8-)

_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Јан 27, 2019 3:30 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
:~~ :~~ :~~ T O П :~~ :~~ :~~


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum