www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 25, 2020 3:24 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Саб Феб 02, 2019 11:49 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
Во петокот беше прв дозволен ден за риболов на пастрмка, како кај нас на Треска, така и на Радика. Тие што беа во петокот на Радика поминале тапа, па повеќето што требаше да одат денес се откажаа, не јадело.
Јас и Цакуле решивме сепак да отидеме и да си ја пробаме среќата.
Радика бешее многу мала, како да е крај на август. Ладна и без никакви знаци за активност на риба. Сепак, уште од самиот почеток на денот се покажа дека ќе биде интересен денот. Мали риби воопшто немаше, се што удри беше над 300 грама. Извадив 3 поголеми и неколку помали, од кои најголемата беше 54 см. Изгубив и три убави риби на вадење. Со Цаки ловевме на мали нимфи #16 и #18, сите на барблес јадици.
Уживајте во убавините на Радика.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 03, 2019 10:23 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Ako po utroto se poznava denot .... ke imas ubava sezona :)
Mene "utroto" mi bese nekako mamurlivo, ama ke fatam red ;)

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Феб 03, 2019 11:07 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Jун 10, 2011 5:18 pm
МислењаCOLON 358
ЛокацијаCOLON Skopje -Ilinden -
Kako za sefte na Godinata odlicen pocetok, ubav revir ste posetile :~~

_________________
Риболовот не е хоби - тоа е животeн стил...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 04, 2019 11:53 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Убави риби :ok_ok:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 04, 2019 12:47 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON 1171
Ubavo otvaranje sezona si naprail ;)

I bas ubavi fotki, so sto e slikano?


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 04, 2019 1:01 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11613
ЛокацијаCOLON Скопје
CTS-klen НапишиCOLON
I bas ubavi fotki, so sto e slikano?
Со телефон, Самсунг. На телефон изгледаат топ, на компјутер се гледа дека не се нај нај :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum