www.ribar.com.mk
http://www.ribar.com.mk/forum/

Мушичарска репортажа 1/2019 - Отворање на сезона на Радика
http://www.ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=42&t=7171
Страна 11

АвторCOLON  Филип [ Саб Феб 02, 2019 11:49 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Мушичарска репортажа 1/2019 - Отворање на сезона на Радика

Во петокот беше прв дозволен ден за риболов на пастрмка, како кај нас на Треска, така и на Радика. Тие што беа во петокот на Радика поминале тапа, па повеќето што требаше да одат денес се откажаа, не јадело.
Јас и Цакуле решивме сепак да отидеме и да си ја пробаме среќата.
Радика бешее многу мала, како да е крај на август. Ладна и без никакви знаци за активност на риба. Сепак, уште од самиот почеток на денот се покажа дека ќе биде интересен денот. Мали риби воопшто немаше, се што удри беше над 300 грама. Извадив 3 поголеми и неколку помали, од кои најголемата беше 54 см. Изгубив и три убави риби на вадење. Со Цаки ловевме на мали нимфи #16 и #18, сите на барблес јадици.
Уживајте во убавините на Радика.

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


АвторCOLON  emil.matoski [ Нед Феб 03, 2019 10:23 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Мушичарска репортажа 1/2019 - Отворање на сезона на Ради

Ako po utroto se poznava denot .... ke imas ubava sezona :)
Mene "utroto" mi bese nekako mamurlivo, ama ke fatam red ;)

АвторCOLON  makedonium [ Нед Феб 03, 2019 11:07 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Мушичарска репортажа 1/2019 - Отворање на сезона на Ради

Kako za sefte na Godinata odlicen pocetok, ubav revir ste posetile :~~

АвторCOLON  Boris [ Пон Феб 04, 2019 11:53 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Мушичарска репортажа 1/2019 - Отворање на сезона на Ради

Убави риби :ok_ok:

АвторCOLON  CTS-klen [ Пон Феб 04, 2019 12:47 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Мушичарска репортажа 1/2019 - Отворање на сезона на Ради

Ubavo otvaranje sezona si naprail ;)

I bas ubavi fotki, so sto e slikano?

АвторCOLON  Филип [ Пон Феб 04, 2019 1:01 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Мушичарска репортажа 1/2019 - Отворање на сезона на Ради

CTS-klen НапишиCOLON
I bas ubavi fotki, so sto e slikano?
Со телефон, Самсунг. На телефон изгледаат топ, на компјутер се гледа дека не се нај нај :)

Страна 11 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/