www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Aпр 25, 2024 9:35 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Gogom Mon 24.07.2011
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 24, 2011 10:15 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Iako planot mi bese da si ja oprobam srecata za prvpat godinava na vardar ne ispadna taka vremenskata prognoza i najavite za poroen dozd me pismanija.I taka sedam doma u sabota ne me drzi mesto pocnav da vrtam telefoni da se organizirame za gogo mon.Taka nabrzina staviv da se kisne pcenka,medzu vreme kupiv maros mix-batain,teglicka pcenka so aroma na jagoda,preku noc ja varev starata i taka polu spremni trgnavme nakaj ezerot.Stigame na ezeroto, imase ekipa od skopje koja bila tuka cela noc,ali site se zalat vikaat krap ni za lek,gazdata vika ne jade ribata pocnaa musteriite da se lutat,a i nemam vece riba za u restoranot,nema koj da fati.Iznervirani kaj go pogodivme denot pocnav da prihranuvam so pcenka i gi zafrliv i pocnav da cekam,pivo da razbijam maler i posle pola sat vednas udar osmehot ni se vrati srceto pocna da cuka i taka pocnavme da vadime
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

na kraj rezultatot bese 3 izvadeni krapa od 2,5 do 4kg povece otkacuvanje i za kraj dobra borba i kinenje gazdata kaza deka bil tostolobik koj sigurno bese preku 10kg.Mozda ribolovot za takva voda i ne e nesto uspesen ali toa e,drug pat obavezno nosam raketa zatoa sto pihranuvanje so PVA ne odese bas dobro,mala kolicina na hrana frliv vo vodata

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Gogom Mon 24.07.2011
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 24, 2011 10:47 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСаб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON1249
ЛокацијаCOLONБогданци
od kade ja kupuvas maros pcenkata so aroma na jagoda i kolku pari e?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Gogom Mon 24.07.2011
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 24, 2011 10:55 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Млад Риболовец НапишиCOLON
od kade ja kupuvas maros pcenkata so aroma na jagoda i kolku pari e?
:lol: :lol: 1000 зошто?1000затоа :lol: :lol:

Браво Филип како за ова време добро е.


П.С.За такво мало езеро не знам дали ти паметно да ранеш со ракета,посебно ако си за краток преиод,единствено ако имаш некоја мала ракета....

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Gogom Mon 24.07.2011
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 24, 2011 11:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
mislam deka podobri rezultati ke dade ako se frli 1-1,5kg od ednas so raketa i potoa da dodavam so PVA kesi po malku vaka mi otidoa 20 kesi ...iako e malo sepak na 50metri nemozam so sto drugo da prihranam i topkite od maros mix imav problem da gi frlam na taa dalecina,a celata riba e vo centar na ezeroto,ustvari posle ukapirav zosto nikoj drug nemse riba site ja baraa vo pltko
ako imas idea kako poprakticno da prihranam kazi mi :oops: :oops: ,da beja boili kobra ke ja resese rabotata......vaka neznam dru nacin

mali sto ti vredi ako ti kazam deka sum ja kupil vo kumanovo vo DAM po cena od 110den

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Gogom Mon 24.07.2011
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 24, 2011 11:31 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСаб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON1249
ЛокацијаCOLONБогданци
da si naracam po sosedite,imam edni sosedi imaat rodnini vo kumanovo i cesto odat za kumanovo


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Gogom Mon 24.07.2011
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 24, 2011 11:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Поздрав за излетот ;) ама Вардар не се мени за таа баричка ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Gogom Mon 24.07.2011
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 24, 2011 11:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
znam deka ne se meni,ama mi e strav od dozd :lol: :lol: a i ludje sto bile nadolu me razubeduvaa pa i vremeto kapak bidna na se,naredniot vikend 4dena slobodni pa moze i vardar da se poseti

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Gogom Mon 24.07.2011
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 25, 2011 12:08 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Брат ако прихрануваш само со пченка и прашкаста прихрана,ке додадеш повеке леб за да биде полеплива и потешка прихраната па пробај со чатал или чеперашка по кочански дали може да фрлиш до таму,пробај со помали топки подобро да фрлиш 10-20 мали топки од тие 5-6 да погодеш на тоа место од колку со големи па целата храна да ти отиде дека не треба.Ако не бива ке пробаш на стариот и добар начин,прихраната ке ја залепеч за оловото како за хранилка.Мислам дека така ке биде порано јас така правев сега користам мала ракета Korda Skyliner за пченка и други семиња,а за прашкаста користам чатал за поблиску,а за далеку корпа како на сликата само домачно-рачно производство.
[ img ]

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Gogom Mon 24.07.2011
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 25, 2011 12:50 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
so catal gi frlav topkite,ali edvaj dostizav do mestoto kade sto sakav,a korpa nemam,a i ne sum nikogas frlal so takvo cudo,ke probam povece konbinacii sleden pat..fala...

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Gogom Mon 24.07.2011
ТемаИспратеноCOLONПон Jул 25, 2011 6:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON1221
ЛокацијаCOLONСкопје- Кисела Вода
Битно си излегол од дома, си направил мерак и за оние како мене што неможат да мрднат никаде периодов. Браво Филип барем ни наполни очи !

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 26 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum