www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Jун 15, 2024 11:59 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKI REKORDI VO NASITE VODI?KRAP?SOM
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 28, 2012 4:50 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСаб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON1249
ЛокацијаCOLONБогданци
Volcko НапишиCOLON
Ја сум убеден до коска дека кај нас има огромни примероци на костреж од лично искуство знам дека има над 1кг кострежи јас што имам фатено и тоа со мала специализација на опремата за костреж сега имам во план фул да српемам од прихрани до живи мамци све по ред,а зашто толку сигурен бидејќи е нај подценета риба во Македонија има најголема слобода за растење и нема многу непријатели.На лето ако сака малиот рибар ќе здружиме сили тимски да го удриме ако сака ако успее ептен добра репортажа и приказна за форумов ќе биде ако не пак добро ќе е никое време потрошено за по рибе не е зијан.
Договорот е склучен,на лето го бориме рекордот за костреж 8-)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKI REKORDI VO NASITE VODI?KRAP?SOM
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 28, 2012 5:08 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Volcko, ja bi pocnal uste sega da go brkam . Vo rana prolet gi imam fateno site kapitalni kostrezi od 2 kg. Kako se zatopluva vremeto,taka pomalecki mi iskacale. Sega ti zboram za iskustvo vo Svedska, ali bi trebalo toa da ne igra nekoja uloga. A se slagam so tebe deka e atraktiven za lovenje, borbena riba a potceneta. Spored mene daleku poatraktiven, mnogu poborben i povkusen od klenot. Ja dodusa ne jadam mnogu riba ali imam probano :) Iako zabegav malku od temava mozebi, bi napomenal deka site mi se fateni na kombinacija edno zrno sekerac i obicno crno crvce. Ali sigurno i vobler,musica ili silikonec bi bile i te kako uspesni.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKI REKORDI VO NASITE VODI?KRAP?SOM
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 28, 2012 5:25 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Друже знам дека пролета е најдобра за лов на костреж али јас живеам во Куманово,а езерото е во Гевгелија само 3 месеци од година одам на југ кај баба,дедо... и тогаш имам можност да го ловам.Летово што помина ептен ме загреа за костреж имам во план сите техники да ги испробам тапа,фидер,дубинско црв,шекерац и воблер,блинкер,силиконец.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKI REKORDI VO NASITE VODI?KRAP?SOM
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 28, 2012 6:22 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
Lepi НапишиCOLON
... за Крап во ОЕ со сигурност тврдам дека има над 40кг :!: Од каде толку сигурен :?: Па кога гњурам ми прает друштво на моменти ;) Епа сега мајсторите нека се покажет :D
jas go podrzuvam lepi bidejki ezeroto OE e staro nekolku miliomni godini..i sigurno po bioloski pat moze da se ocekuva od tamu Sv.rekord..Info za krapdzii od Tasma e donesen i pusten vo Idrizovo ako ne se lazam 28kg krap..matica...i uste edno 2 -3 od 24/26 ili slicni kilazi...Znaci ima...
Neodamna imam i tvrdenja od DEb.Ez. deka imaat videno i izvadeno vo mrest i nad 35 kg krap-mreza ..ama na toa da ne veruvame bidejki nema nitu pisani nitu fotodokazi... :!: :!: :!:

NE ZNAM STO KE KAZAT VELESANI..ICOBAITS? KOLKAVI SE KRAPOVI VO VELESKO EZERO ????VIDENI,FATENI,SLIKANI...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKI REKORDI VO NASITE VODI?KRAP?SOM
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 28, 2012 6:26 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
За на Велешко,документиран крап со видео и фотографија е крапот на Сергеј од 25-26 кила ;)
П.С Зоки,ќе го променам малку насловот на темата,затоа што се дискутира за рекорди на повеќе видови риби ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKI REKORDI VO NASITE VODI?KRAP?SOM
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 28, 2012 6:28 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
nema problem kako mislis..bidejki nemavme stuki i drugi ribi ..iskreno zaboraviv za kostres....pa zatoa se ograniciv na som i krap ..ama krap izbiva vo prv plan

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKI REKORDI VO NASITE VODI?KRAP?SOM
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 28, 2012 6:31 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON2782
Volcko НапишиCOLON
За факт знам дека луѓе на вардар имат вадено капитални сомови од 60кг не се некои светски рекордери али има примероци што плетеници од подебелите имат скинато во рок од 30 секунди сега сами можете да замислете колку би биле големи.Јас ќе пробам да го бутнам рекордот за костреж ахаха мисија ми е за оваа лето да фатам некој монструм на интернет што проверив некој "рекордер" бил околу 2кг .Сигурен сум дека има некој поголем кај нас бидејќи никој целно не ги лови на раат се оставени има некој батко пораснато.
po moja licna procenka bi postavil prasanje:
Dali e bitna i golemina na voda od koja e izvadena ribata? mislam deka ne e isto da izvadis som od 60 + kg som od vardar i da kazam EBRO ili Dunav..ne znam ali mene mi e toa dosta bitno...

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKI REKORDI VO NASITE VODI?KRAP..SOM..KOSTREZ..KLEN
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 28, 2012 6:35 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСаб Јан 21, 2012 6:44 pm
МислењаCOLON18
li4no so svoi o4i na vardar imam videno mrena od sigurno 100cm ali toa koj ke veruva koj ne ,sepak treba da se ulovi toa nesto da se slika pa da bide verodostojno neli.kako i da e veruvam deka vardarot krie kapitalni primeroci na MRENA posto li4no imam videno. :shock:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKI REKORDI VO NASITE VODI?KRAP..SOM..KOSTREZ..KLEN
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 28, 2012 6:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON1221
ЛокацијаCOLONСкопје- Кисела Вода
ВЕРУВАМ !!!

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: SVETSKI REKORDI VO NASITE VODI?KRAP?SOM
ТемаИспратеноCOLONВто Феб 28, 2012 6:37 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
Zoki rib.prikazni НапишиCOLON
..bidejki nemavme stuki i drugi ribi ..iskreno zaboraviv za kostres....pa zatoa se ograniciv na som i krap ..ama krap izbiva vo prv plan
ОК тоа,бидејќи во насловот на темата имаше спомнато рекорди за сом и крап,а во првиот пост веќе го беше споменал самиот и кленот ;) после некој допиша за костреж,и не гледав како на друг начин да ја оставам темата формулирана.... ;)


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum