www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Maј 05, 2024 8:27 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS101112131415»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 16, 2012 2:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
боже свашта... ало бре, како може компанија во светски рамки како рапала, севиџ гир да си дозволи да постави фотомонтажа од риба ? штуката е уловена и е 20КГ знаете ли колкава е штука од 20КГ ? па од 5кг штука е ЕДНО МЕТРО..

контрадикторни сте и не сте реални, а ФОТОШОП НЕ Е затоа што јас работам 10 години фотошоп и не е можно да се зголеми риба а да биде фотографијата со ваква бистрина.

а прстите не се гледаат затоа што десната рака му е во вилицата на штуката а другата пред опашот, не се гледа поради ГОЛЕМИНАТА на штуката, односно треба да ја гушне за да се гледаат и рацете


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 16, 2012 3:03 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
howitz, slikana e so sirokoagolen objectiv.Stukata ako ja sporedime so covekot pozadi izgleda kako da ima i preku 40 kg,za toa pisuvam :D zatoa i gi krie prstite bi izgledale ogromni vo sporedba so teloto na likot. Znaes deka na primer 24mm objectiv predmetite vo preden plan gi zgolemuva :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 16, 2012 3:17 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
howitz НапишиCOLON
боже свашта... ало бре, како може компанија во светски рамки како рапала, севиџ гир да си дозволи да постави фотомонтажа од риба ? штуката е уловена и е 20КГ знаете ли колкава е штука од 20КГ ? па од 5кг штука е ЕДНО МЕТРО..

контрадикторни сте и не сте реални, а ФОТОШОП НЕ Е затоа што јас работам 10 години фотошоп и не е можно да се зголеми риба а да биде фотографијата со ваква бистрина.

а прстите не се гледаат затоа што десната рака му е во вилицата на штуката а другата пред опашот, не се гледа поради ГОЛЕМИНАТА на штуката, односно треба да ја гушне за да се гледаат и рацете
Јас вчера се “предадов“ ама еве што ми е сомнително:
Каква е положбата на главата на рибата во однос на десното раме и рака на “риболовецот“????, а втората рака ( левата) за да може да држи таква тежина и да не ја “обгрли“ рибата препоставувам дека на неа има “сисалки“ како октопод.
Инаку “реклама-профит“ и се е можно

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 16, 2012 3:23 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Aj malce da se nadovrzam mada ojdovme u drug pravec onoj sto go drzi amurot od 110 kila vo bugarija kako go drzi ili toj e polesen od stukava.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 17, 2012 5:27 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
krste1978 НапишиCOLON
amurot od 110 kila vo bugarija
Крсте да не си ги згрешил "малку" килограмите ?
Howitz штука од еден метар е помегу 9 и 12кг.
И да не те учудува што светски фирми прават вакви работи , неки треба да се продаваат производите.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 17, 2012 5:37 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Zgresiv ama mi go nema postot vecer ke otvoram da ne pisuvam tuka imam i sliki na fotomontaza so riba ako gi najdam i sega ke ja otvoram temata.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 17, 2012 5:55 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Крсте несакам со никого да спорам во темава, Јас си го кажав мислењето , за мене е ова фото монтажа .


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 02, 2012 3:54 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje

saso imas eden ovolkav vobler

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLONЧет Феб 02, 2012 12:21 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
f**k :shock:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Штука
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 04, 2012 5:07 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
howitz НапишиCOLON
боже свашта... ало бре, како може компанија во светски рамки како рапала, севиџ гир да си дозволи да постави фотомонтажа од риба ? штуката е уловена и е 20КГ знаете ли колкава е штука од 20КГ ? па од 5кг штука е ЕДНО МЕТРО..

контрадикторни сте и не сте реални, а ФОТОШОП НЕ Е затоа што јас работам 10 години фотошоп и не е можно да се зголеми риба а да биде фотографијата со ваква бистрина.

а прстите не се гледаат затоа што десната рака му е во вилицата на штуката а другата пред опашот, не се гледа поради ГОЛЕМИНАТА на штуката, односно треба да ја гушне за да се гледаат и рацете
Bez navreda nisto licno,ali ako si ozbilen za ova gore navedeno vreme e da si ja promenis delatnosta i da ne se bavis so fotoshop povece

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS101112131415»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum