www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Јан 29, 2020 3:04 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 8 9 10 11 12 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 22, 2013 9:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Znaci vaka kako sto e gore objasneto moze prakticno da se sprema sekoja vrsta na ribi kaj koi imame problem so sitnite koski.So zasekuvanjeto dolz rbetot na nekoi 2-3mm prakticno gi i seceme onie sitni koski koi so przenjeto gi snemuva 100%.Od riba koja prakticno ne mozes da ja otrebis od koski dobivame Karas koj e kako file.
Eve i edna slika od Karasi uloveni vo vtornik i spremeni taka.

[ img ]

Utre ke odime na klen jadel mnogu na gasenici onie najgolemite,pa ke probam i nego vaka da go prigotvam.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 23, 2013 12:42 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Кај кленот од 200-300 грама или како ние рибарите го викаме „порцијаш“ нема потреба од засекување, а кај покрупниот клен е неопходно :lepi: И ние вака ги спремаме со засекување карасите и морам да признаам се многу вкусни, особено им гледам лезет на карасите од Козјак по 300+ грама. :ok_ok:

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Нед Jун 23, 2013 9:56 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Највкусна риба е онаа што ќе ти ја принесат кога си “мртов гладен“. :D

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 15, 2015 7:12 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Филип НапишиCOLON
filip030682 НапишиCOLON
Dvapati go jadev taka...
Очекувано :)
Ne za drugo ti obecev sliki od dojranski ribi,da pogledas malce koj znae koga ke osetis. :D
[ img ]

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 15, 2015 9:42 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11612
ЛокацијаCOLON Скопје
Јaс сaмo вaкви признaвaм, сo сипaници :D

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 15, 2015 10:17 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
za krapot i somot tie so sipanici se mali bebinja :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 15, 2015 10:34 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON 6506
More zajko , jas se prasam kaj gi najde ovaj odzelenetiov :D Novembar e :howitz: Inace ne sum protiv edna porcija , ama od onie so makedonski sipanici :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 16, 2015 12:42 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Se znae kaj gi nasol,vo restorani sto povise se ispruzis finansiski tolku sipanicite se pocrveni. :D

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 16, 2015 8:52 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11612
ЛокацијаCOLON Скопје
filip030682 НапишиCOLON
Se znae kaj gi nasol,vo restorani sto povise se ispruzis finansiski tolku sipanicite se pocrveni. :D
Многу бистро момче си :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 28, 2015 3:47 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Вкусна, Повкусна, Највкусна риба ...
Секој треба прво да се исчистиКон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 8 9 10 11 12 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum