www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jун 01, 2020 11:19 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 6 7 8 9 10 ELLIPSIS 12 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 20, 2013 11:58 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
CTS-klen НапишиCOLON
najvkusnata riba sto jas sum ja jadel e taze denta uloven Vardarski som (vikend kampuvanje vo klisura) od nekoi 5-6kg, kremenadla i skara na zar od drvo.......vkusot me drzi veke okolu 25 godini......

nesto imame isto mislenje kolega :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 21, 2013 12:43 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Скопјанка.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 21, 2013 1:50 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
:lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Чет Феб 21, 2013 11:29 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON 4404
Najvkusna riba e taa prigotvena na praviot nacin,vo ovoj slucaj bojnikot......samo steta sto sedese vo frizider 2meseca

[ img ]
[ img ]

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 03, 2013 10:31 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Aпр 13, 2012 8:49 pm
МислењаCOLON 104
kazete nekoja finta za spravuvanje so koskite na bojnikot.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 03, 2013 10:42 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 30, 2012 7:40 pm
МислењаCOLON 583
ЛокацијаCOLON Скопје
Ete ti finta...na slikite gore...samo seckanje sitno so skalper ili ostar noz po celoto telo ;)

_________________
[ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 03, 2013 11:06 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Aпр 13, 2012 8:49 pm
МислењаCOLON 104
a vaka koskite gorat od przenje ili se secat za da se pomali.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 03, 2013 11:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Фрлај го назад во вода и лови кркушки...нема послатко од нив. ( барем за мене) :D

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 03, 2013 11:11 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 30, 2012 7:40 pm
МислењаCOLON 583
ЛокацијаCOLON Скопје
zmija НапишиCOLON
a vaka koskite gorat od przenje ili se secat za da se pomali.
Горат од температурата,а може пред тоа и да им ставиш сок од лимон...киселината дополнително ќе ги стопи поситните коски и ќе даде и поубав вкус..

_________________
[ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: НАЈВКУСНА РИБA
ТемаИспратеноCOLON Сре Aпр 03, 2013 11:27 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
Море луѓе, Вие бојник и карас за риба ги сметате ?. За мене тоа е исто како да се радуваш на каурма, а од страна стои пршута.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 6 7 8 9 10 ELLIPSIS 12 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum