www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Jул 12, 2020 10:16 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Печен Зајак облечен во сланина
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 10, 2012 11:39 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
saso НапишиCOLON
mene na macka mi lici.
и месото делува на мачка :roll:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Печен Зајак облечен во сланина
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 10, 2012 11:41 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
howitz НапишиCOLON
saso НапишиCOLON
mene na macka mi lici.
и месото делува на мачка :roll:

да не сте јаделе мачка што се фалите вака :lol: :lol: :lol: :?: :?: :?:
од овие ловџииве со браници што ловат по улица може и некоја мачка да заскочил :lol: :lol: :lol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Печен Зајак облечен во сланина
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 10, 2012 12:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON 1530
ЛокацијаCOLON Skopje
Мачка ли е,куче ли е.зајак ли е,што и да е вкусно изгледа... :D Браво Карапанџа.... :D

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Печен Зајак облечен во сланина
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 10, 2012 5:26 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Браво-- КИРЦА---Што сака нека е важно ИЗГЛЕДА ВКУСНО само мала
ЗАМЕРКА
На масата само ЗАЈАКОТ а околу него не гледам
ни ШПРИЦЕР ни БУНАР со што го ГАСЕВТЕЕЕЕЕЕЕ
ПОЗДРАВ ДРУГАРЧЕ
ВКУСНОООООООООО!!!!

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Печен Зајак облечен во сланина
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 10, 2012 6:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... богами добро спремено и јадено да имаш ќе ти се сојајт ;)

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Печен Зајак облечен во сланина
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 10, 2012 6:43 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
ne sakam da se uklucam vo temava, radi zajakot, :D :D :D AMA STVARNO KATASTROFA E SPREMEN :D :D :D zajko, zajakot e posen,, treba poveke mrsno da stavis nareden pat, da ima za makanje :D :D
i ne vakvi macinja da peces, zemi nekoj pogolem :D :D :D

reportazava trebba da ti se vika,, zajce za eden, obleceno so slanina, taftabit ovoj samo sto ke go vidi ke go snema :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Печен Зајак облечен во сланина
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 10, 2012 6:45 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
ТафТабит вакви зајчиња за доручек ги решава :lol: :lol: :lol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Печен Зајак облечен во сланина
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 10, 2012 6:46 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Вто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON 1683
Jadi ti star petel staro meso zilavo ,jas znam dobro sto jadam 4 meseci orijas :D a koga ke zemam uste 2 za podles cim tolku znaes tebe ke te viknam ti da gi prigotvis ili eden jas eden ti :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Печен Зајак облечен во сланина
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 10, 2012 6:48 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Кирца , зајак од 4 месеци е веке стар зајак :lol: :lol: :lol:
јас моите ги колев меѓу 60 и 70 дена старост ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Печен Зајак облечен во сланина
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 10, 2012 6:52 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Вто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON 1683
ТафТабиТ НапишиCOLON
Кирца , зајак од 4 месеци е веке стар зајак :lol: :lol: :lol:
јас моите ги колев меѓу 60 и 70 дена старост ;)
Da ne gi bockase na stapce ko siskebapcinja mali da gi vrtis :D


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum