www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jул 07, 2020 11:22 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Кленко в`Рерна
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 09, 2013 8:05 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... не многу комплицирано, но префкусно :lepi: Кленко 1,7кг во Тепсија, на подлога од Путер, Лук, Магданос, засолен и со разни зачини, во друштво на кругчиња од Кромид :D

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кленко в`Релна
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 09, 2013 8:08 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Оф, Оф, Оф, Прсти да излиже човек.

Одлично БАТО. :lepi:

П.С. Кленот го намирисувам на километри. ;) ;)

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кленко в`Релна
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 09, 2013 8:19 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON 1171
ouuu lepi kako si go spekol alal da ti e :lepi:
menjam ohridska pastrmka za ohridski klen. :eatdrink:
mada mislam deka seuste nemam probano ohridski klen :D
normalno koa uste neam fateno :shh:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кленко в`Релна
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 09, 2013 8:40 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
што е ова едвај еден кромид ??/ ц ц ц ц ц охридска работа :lol: :lol: :lol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кленко в`Релна
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 09, 2013 9:23 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Феб 28, 2011 11:19 am
МислењаCOLON 946
ЛокацијаCOLON Skopje
I pokraj toa sto vecerav, pak mi potekoa ligi koga go vidov kako dobro bese spremen, no sepak i jas bi dodal uste eden kromid :NotWorthy:

_________________
Ne e bitno samo da se opametis, tuku toa naveremeno da bide !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кленко в`Релна
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 09, 2013 10:35 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
ja rasipal ribava ovoj petel ohridski ;)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кленко в`Релна
ТемаИспратеноCOLON Сре Oкт 09, 2013 11:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... фала ви друштво :D а кромидот малку ви гледат пошто Кленко е голем :lol: ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кленко в`Рерна
ТемаИспратеноCOLON Чет Oкт 10, 2013 1:52 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
:crazy:

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum