www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Феб 28, 2020 2:41 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Пет Maј 31, 2013 11:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Ice MAMBA НапишиCOLON
Samo selo Prsovce za tebe Dare na patot za Vratnica :filip: :filip: :eatdrink: :eatdrink: :filip: :filip: :eatdrink: :eatdrink:
Кога раскажувам за таа случка ден денес се ежам..... Каква авантура човекуууууу аууууу хахаххаха !!!! :eusa_dance: :eusa_dance: :eusa_dance:

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Пет Maј 31, 2013 11:47 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 27, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 418
$DARE$ НапишиCOLON
Ice MAMBA НапишиCOLON
Samo selo Prsovce za tebe Dare na patot za Vratnica :filip: :filip: :eatdrink: :eatdrink: :filip: :filip: :eatdrink: :eatdrink:
Кога раскажувам за таа случка ден денес се ежам..... Каква авантура човекуууууу аууууу хахаххаха !!!! :eusa_dance: :eusa_dance: :eusa_dance:
:lol: :lol: :lol: sto se ezis loso da ne pomina pa nie prodolzivme sabajleto vo 8 saat :eatdrink: :s) :eatdrink: :s) i posle :head_bang: :head_bang: :head_bang: hahahaha


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 01, 2013 12:08 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
абе даре, алал вера :shake_hand:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 01, 2013 12:26 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Абе сега ми е јасно зошто Даре на форум се пишал како $DARE$.
Па она $ на почетокот и на крајот всушност биле КОЛБАСИ наместени на СТАПЧЕ за печење.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 01, 2013 12:42 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Bobi_Brada НапишиCOLON
Абе сега ми е јасно зошто Даре на форум се пишал како $DARE$.
Па она $ на почетокот и на крајот всушност биле КОЛБАСИ наместени на СТАПЧЕ за печење.
хахахахха ЈАКОООООООО :lepi: :lepi: :lepi:

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 01, 2013 12:52 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Jул 03, 2012 3:04 am
МислењаCOLON 129
ЛокацијаCOLON Kumanovo
Свака част за овој :)

_________________
Големата риба во мала вода не живее


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 01, 2013 1:09 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Е ова е ЈАКО

Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица

:~~ :~~ :~~


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 01, 2013 1:13 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Bobi_Brada НапишиCOLON
Е ова е ЈАКО

Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица

:~~ :~~ :~~
Откако сум член на форумов го немам сменето.... а и башка жива вистина е !!! :yahoo:

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 01, 2013 8:01 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Ti be si ja ..UTNAL..profesijata :lol: :lol: :lol: da frlis toa pvc vrati i prozori pa da si stanes ..MESAR.. ;) ;) ;)

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 01, 2013 10:41 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4779
ЛокацијаCOLON skopje
mnogu jako kobasicive dare :bravo:

ke idam da pravam sea jajca na oko so kobas za doruchek :lol:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum