www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Јан 21, 2020 11:34 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 01, 2013 1:20 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Мноооогу добри,ја имав таа среќа да јадам од овие марифети на Даре зимоска :bravo: :bravo:

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 01, 2013 1:29 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Саб Aпр 07, 2012 9:56 pm
МислењаCOLON 534
ЛокацијаCOLON Kumanovo
Aman be Dare sega me podlaza so kolbasite.... Sega edvaj cekam da dojde zima da jadam vakvi kolbasi :lol: :lol:

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 01, 2013 2:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
kire НапишиCOLON
Мноооогу добри,ја имав таа среќа да јадам од овие марифети на Даре зимоска :bravo: :bravo:
Ти си најкомпетентен да кажеш за мајсторијата.... најпрв ги проба :D

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 01, 2013 2:33 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON 1072
ЛокацијаCOLON skopje
ajde dare napraj edno 100kg da probame site :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
...?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 01, 2013 8:10 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Oкт 19, 2011 8:09 pm
МислењаCOLON 324
ВИДИ ГО БЕ ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕ :hit_head: :hit_head: :hit_head:
Лиги ми потекоа,а мене ми дава да јадам џигер :!: :!: :lol: :lol: :lol:

_________________
ТАПА СИ Е ТАПА!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 03, 2013 6:12 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
Па, па, па....прв пат ја гледам темава, темелна, сочна, мрсничка,...аферим Даре, аферим


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 03, 2013 10:23 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Crven НапишиCOLON
Па, па, па....прв пат ја гледам темава, темелна, сочна, мрсничка,...аферим Даре, аферим
А ти да не се посомнева во мене некогаш.... :D

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 03, 2013 11:01 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Aвг 31, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON 916
Druze i jas sum golem gurman ama posto nemam mnogu vreme a si imam kaj mene edno kafance boli glava, kade sto skarata e definitivno najdobra vo gradov, druga rabota dozvoleno e pusenje cigari i najbitnoto cenite se extra cisto za primer:
1.2 l zolta
mesana salata
4 piva
1 kg pileski prsti
kravjo sirenje na plotna 200 gr
ovco sirenje na plotna 200 gr
200 ml traminec
pomfrit
nafora

2100 denari smetka

i najbitniot moment kafanata se vika DOMA (prakaj zenata na gosti i ako te prasa kaj si kazi si DOMA) :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 03, 2013 11:05 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... имам една ИДЕЈА :idea:

Да напрајш една летна варијанта од твојот ЗИМСКИ КОЛБАС а ла $ДАРЕ$, ама мојт и зимската варијанта не вервам дек некој ќе е против :lol: и во периодот околу ИЛИНДЕН да напрајме една Фешта во Охрид :P Пошто во тој период имат многу од вас на одмор Охрид па не ќе е лошо да се организираме од сега :D Цена секој да си платит по 200 или 300 денари порција Колбаси и + за пиење :eatdrink:

Шо велите колеги, јас сум ЗА :mrgreen: :lepi: :thumbs_up: :ok_ok:


Последна промена од 1 на Lepi, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Вкусен ЗИМСКИ КОЛБАС a la $DARE$
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 03, 2013 11:11 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Aвг 31, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON 916
jas sum istotaka ZA. Ama namesto ohrid da ja napravime vo dojran. (ne sakam komsiite da mi gi brojat pijackite, dosta mi e ovde sto gi gledam pa i tamu li)
:lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum