www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Феб 28, 2020 1:03 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 20, 2013 12:10 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Одавна се познаваме Уши но никогаш не сме биле заедно на риба.
Ова ни е прилика да се подружиме малце. Се надевам дека наскоро ке ја искористиме.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 20, 2013 10:18 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
brada car si :lepi:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 20, 2013 10:43 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
Чорбава лани не ја пробав на Вардар, ама годинава нема бегање царе... :lepi:

Само едно нешто ти фали и следен пат кога ќе се видиме го добиваш... :ok_ok:

Сет од дрвени лажици....

Една за потпршка...

[ img ]

Една за мешање во котлич... ;)

[ img ]

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 20, 2013 4:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Одлично.. БОБИ.. прекрасна Рибја Чорба а и друштвото ти се погодило ,СЕКОЈА ЧЕСТ. :bravo:

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 20, 2013 5:22 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Spaiva НапишиCOLON
Чорбава лани не ја пробав на Вардар, ама годинава нема бегање царе... :lepi:

Само едно нешто ти фали и следен пат кога ќе се видиме го добиваш... :ok_ok:

Димка батали КРАПЏИИТЕ. Незнаат да готват и не признаваат.
Со толку мастрав не котле, на Вардар цел казан ке направиме.
Сите рибари да јадат 3 дена и ноќи.

Како и да е не ни гине барем 50 литри чорба годинава. Само брати
да не појде да собира по карпите ластовичини гнезда. Незнам да ги
готвам но ке се научиме ако треба

САмо една ДРВЕНА ЛАЖИЦА Е ДОСТА. Со другата ке готвиме ДИВО Свинско


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 20, 2013 6:25 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 20, 2012 7:24 am
МислењаCOLON 684
Мајстор Боби, ми го направи денот со чорбата :D Браво!!! :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: Штета што не можев да дојдам на Вардар со тебе, но здравје...Мераклија си пар екселанс! 8-) :bravo:

_________________
I can be hopeful out here even in failure because I know if I just go out there, it might be different, something might be different, something I do might make a difference.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 21, 2013 2:18 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пет Maр 23, 2012 9:31 pm
МислењаCOLON 831
ЛокацијаCOLON skopje
mi se prijade i mene...... :shock: :P


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 22, 2013 5:35 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 17, 2011 9:33 pm
МислењаCOLON 79
bravo bobi alal neka ti e :D od merak napravena :lepi:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Jун 22, 2013 8:47 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Феб 28, 2011 11:19 am
МислењаCOLON 946
ЛокацијаCOLON Skopje
Chorba na godinata :NotWorthy: :bravo:

_________________
Ne e bitno samo da se opametis, tuku toa naveremeno da bide !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Jун 24, 2013 3:54 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Чет Јан 26, 2012 7:33 pm
МислењаCOLON 2782
Veke ne e BOBI BRADA tuku BOBI CORBA-BRADA :thumbs_up:

_________________
tel/fax : ++389 2 3069793
email: gomak99@t-home.mk
075/291167 zoki


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum