www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Maј 30, 2020 11:41 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 06, 2014 4:47 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 3:46 pm
МислењаCOLON 187
ЛокацијаCOLON Skopje , Makedonija
Решив денес да го пробам твојот рецепт, бадник вечера по рецепта од колега рибар, сигурен сум дека мојот прв заеднички бадник со сопругата во нашиот прв дом ке бдиде одличен.
Од кога ке дегустирам, ке пишам забелешки доколку ги има, нормално и пофалби.
Бистро.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 06, 2014 6:52 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
:~~

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 06, 2014 7:15 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 3:46 pm
МислењаCOLON 187
ЛокацијаCOLON Skopje , Makedonija
Браво, одличен е рецептот се се изеде освен компирите :)
А и сопругата е доста пребирлива, а ја изеде цела риба.
Одлично, па сега коа си ми истестиран Џејми Оливер може да пуштиш уште некој рецепт :)
Бистро !


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 06, 2014 7:39 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Нека ви е ..на здравје ..ручекот со сопругата на вашиот прв заеднички Бадник, во вашиот прв Дом . :lepi:

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 06, 2014 9:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... браво бе Оки алал да ти е :lepi: и покрај то шо 2 дена сум само на рибни специјалитети, успеа да ми ја наполниш устава со лиги :lol: :thumbs_up:


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum