www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Maј 30, 2020 11:55 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 27, 2013 9:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
:lol: :lol: :lol: Абе ..БАТО .. Тафта мајстор е само БУМБАРОТ што од И.....Т прави топче и го тркала :lol: за да во него ја снесе својата ларва и се репродуцира.

П.С.Јас не се декларирам како МАЈСТОР. :lollol: :lollol: Јас сум само обичен РИ :fishing: :fishing: БАР. ;) ;)

А ти- КОМПИР- не sиркај ке ти спремам ..ПАСТРМКА.. наредниот пат. :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy: на коментарот.

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 27, 2013 9:59 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Феб 28, 2011 11:19 am
МислењаCOLON 946
ЛокацијаCOLON Skopje
Koj vika deka covek ne moze da go biva za se' :bravo:

_________________
Ne e bitno samo da se opametis, tuku toa naveremeno da bide !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 27, 2013 10:07 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Дек 05, 2011 12:26 am
МислењаCOLON 101
OKI......jas gi przev vo tava ........top bratu...prsti da izlizes :NotWorthy: :NotWorthy:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 28, 2013 7:09 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
:bravo: :bravo: Мераци бато Оки :NotWorthy:

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 28, 2013 6:49 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Оки со еден ‘‘BELAN‘‘ поминавте ??? Оваа мајсторијава ми делува дека повеќе пие :D

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 28, 2013 8:08 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Oкт 19, 2011 8:09 pm
МислењаCOLON 324
$DARE$ НапишиCOLON
Оки со еден ‘‘BELAN‘‘ поминавте ??? Оваа мајсторијава ми делува дека повеќе пие :D
Даре- долар!добиваш сериозна конкуренција од бато Оки за кујнава :D :D :D
Ајде опни еден специјалитет од ракав како што знаеш
само кажи да си земам лебче да си мацкам на монитор :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
ТАПА СИ Е ТАПА!!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 28, 2013 8:22 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON 1221
ЛокацијаCOLON Скопје- Кисела Вода
Блажо, нема тука конкуренција....само доказ за домаќинлук и мерак за готвење :)
Ајде сега ти еден специјалитет........ пржени јајца во зејтин....на пример :lollol:

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 28, 2013 8:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Ц.Ц.Ц.Ц.Ц.Ц.Ц.Ц.Ц.Ц.Ц. Не ја научивте ..ЛЕКЦИЈАТА ..очигледно :nono: пак вие двајцата си играте (М...ЊА) со бато Оки, само да не биде пак како со нарезоците и со гасењето на жедта

П.С.Ке видиш ТИ а и ТИ. :lol: :lol:

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 28, 2013 9:02 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Oki so taa pastmka ide brat samo kokakola amdi bajram.....

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пет Jун 28, 2013 10:55 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Oкт 19, 2011 8:09 pm
МислењаCOLON 324
$DARE$ НапишиCOLON
Блажо, нема тука конкуренција....само доказ за домаќинлук и мерак за готвење :)
Ајде сега ти еден специјалитет........ пржени јајца во зејтин....на пример :lollol:
Не е проблем за Јајцата, да не ги пепелосам па ке пукне брука :lollol: :lollol:

_________________
ТАПА СИ Е ТАПА!!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum