www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jун 02, 2020 1:26 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 03, 2013 12:58 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... прекрасен ден за дружба и уживање на брегот на охридското Езеро, со локални специјалитети ;)

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 03, 2013 4:43 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Браво Лепи куќо стара ... вака се живее 100 години :NotWorthy:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ЛИГА 2013
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 03, 2013 5:27 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON 2536
ЛокацијаCOLON Струга
Abe Lepi, ne kaza kolku pari ja kupi ribata. Da ja fatese ti, sigurno ke se pofalese.
Inaku so slikive mi otvori apetit.

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 03, 2013 10:16 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Ubava reportaza ama nigde ne vidov :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink: .
Da

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 03, 2013 10:19 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON 2305
Bree Lepi
Kako na more da zivees a ne na enzero.
Kaj e tuka przaloto?
Ona e riba vo rerna so zelencuk i zelnik neli?
Daj malku podrobno ;)

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 03, 2013 11:04 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON 1139
ЛокацијаCOLON Skopje
krste1978 НапишиCOLON
Ubava reportaza ama nigde ne vidov :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink: .
Da

krste ima kaj zelnikot nekoi casi....belki ne pie lepi borovnica so ribive :D

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 03, 2013 1:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... Крсте, немаше репортажа пошто кленојте се фатени на 2 различни дена риболов, беа замрзнати и вчера се погоди денот кога се договоривме на дружба :D двата големи се напраени во рерна а помалите во тавче пржени :D Илија за пиење добро примети Тапа, винце задолжително и сок од јачмен наречен златен даб :mrgreen: зелникот го праеше домаќинката и напрај ремек дело, и среќа одма го сликав пошто одма го снема :lol: Емил, само една риба јас ја купвам, а тоа е the best around the world, Белвица, а све друго е no problem :D Тафта, штета шо не ме побара летото кога беше Охрид, ќе стокмевме нешто, али ајде вгодина ве чекам сите ;)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 03, 2013 4:51 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
лепи - каков форес си ми направил, сега од што видов ме мава мозокот на клен да одам да фатам и јас да опечам нешто
- а и чорба каква правам - црвена и малце лутка :D

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 03, 2013 7:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Секоја Чест, да ти кажам отворено лиги ми потекоа,ова мора да се проба ,првата слика само човек да земе
..ЛЕБЧЕ .и да МАКА по екранот. ;) ;)

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Нед Ное 03, 2013 7:08 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
bravo ljupce ;) ;)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1 2 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum