www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Maј 30, 2020 10:38 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 16, 2013 1:23 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON 1930
kire НапишиCOLON
Убаво дедо Столе,мислам дека дека доволно си обелен во главата и досега научи како изгледа клен.Точно е на кого како му личи негова работа само утре некој ќе стави пастрмчиња на кромид и ќе ни рече еве правев попадики ;)
Инаку за рецептот секоја чест,вкусно изгледа :NotWorthy:
Кире, јас го почитувам ова:
SantaFe НапишиCOLON
Штета што немам слики од кога се фатени од двата помали ( едниот 630гр. другиот 560гр. мерени на вага после враќањето од риболов), најголемиот го има во сликите со кленови од 2013.
Стварно на слика делуваат плоснати како караси, поима немам зошто...
За тоа дали фаќаме кленови на Козјак, Ице-Мамба ќе го прашате
;)
Да му кажеме ЛАЖЕШ затоа што нам на друго ни личи ????.......не оди...

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 16, 2013 1:30 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
SantaFe НапишиCOLON
Благодарам друже за убавите зборови, самата идеа ми беше да го прикажам овој традиционален рецепт кој во Прилеп е во изумирање, а заслужува да го знаат и готват и идни генерации.
Воопшто не ми беше намерата да полемизирам со некого дали се крапчиња, караси или кленови, ама за жал кај нас не го ценат трудот што си се мачел два саати да составиш нешто, намалувај слики, зголемувај, пиши-бриши :crazy: , него поинтересно им е да ти кажат што си јадел :roll:

Кога ќе имаш прилика да дојдиш во Прилеп, вратата кај мене е отворена, впрочем за сите е така, 100 пати и јавно и по приватни пораки сум поканил еден куп луѓе, со некој сум се запознал со некој сеуште не, придобивките од ваквите типови на социјални поврзувања како што се форумиве е тоа, ќе сретнеш убави луѓе со кои ќе продолжиш да комуницираш, секое ново пријателство за мене е многу значајно. Поздрав :shake_hand:

П.С.
Повеќе не коментирам што риби се, на вас оставам да размислите дали имам причина некого да го лажам за таква банална работа. Да имав кетеринг служба па да ви го продавав јадењево ајде да сфатам да се сомневате дека сум ве излажал и сум ви увалил караси наместо кленови, ама вака !?!?! Ако сметате дека се сунчици така и нека биде...
Поздрав до сите, бистро и чесно ! :lepi:

Остај ти таа работа , него спремај втора тура :lepi: виното е од мене :thumbs_up:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 16, 2013 2:39 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Тафта нема проблем друже, само да тркнам да упецам некој пресен клен и правиме работа :lepi:

П.С.
За вино не бери гајле, цела визба винарска со најразлични сорти и берби имам :ok_ok: :filip:
Ти само пали колата и иди :shake_hand:

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 16, 2013 11:00 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
:thumbs_up: :thumbs_up: :thumbs_up:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum