www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jун 01, 2020 1:01 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Кленко на ЖАР „А ЛА МРЧО“ :))
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 06, 2014 9:51 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON 1985
... пошто Мрчо ни дојде од Словенија за празнициве, се решивме да напрајме една скара дружба :D Планот е скара на жар а главен и одговорен да е Мрчо :D Зедовме све шо е потребно и заминавме на плажата Атлантик кај Елешец и почнавме со припреми на самиот брег на Охридското Езеро ;) Времето се погоди, преубо со 11° и малку ветар и почна скарата да се спремат со задолжителното домашно винце :mrgreen: Мрчо безпрекорен и напрај ремек дело со кое ни ги затна на сите устите :mrgreen: Ево преку слики како тоа изгледаше ;)

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]
[ img ]

[ img ]

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кленко на ЖАР „А ЛА МРЧО“ :))
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 06, 2014 9:55 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Бато ..па ова се два Клена а не еден :lol: :lol: --се нашалив :lepi:

Прекрасно и мора да се проба.

[ img ]

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кленко на ЖАР „А ЛА МРЧО“ :))
ТемаИспратеноCOLON Пон Јан 06, 2014 11:07 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
:~~ :~~ :~~ :~~
Meraci....

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кленко на ЖАР „А ЛА МРЧО“ :))
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 07, 2014 3:24 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
:crazy: :NotWorthy:

П.С.
Молба до модераторите/администраторот: Доколку налетате на некое смајли на кое му течат лиги од што му е вкусно јадењето ве молам да го додадете во листата за да можеме поштено да го користиме на специјалитетите на Лепи, Оки и тн... Благодарам. :)

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кленко на ЖАР „А ЛА МРЧО“ :))
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 07, 2014 10:00 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON 5850
ЛокацијаCOLON bitola
абе нема збор за дружбата - кленовите ти се чини дека ке запеат, убавина покрај вода- еликсир на животот

инаку за сите оние кој незнаат каков емотикон- ви го препорачувам овој од Стево Карапанџа :ok_ok: :D

за дружбата и кленковците :ok_ok: :ok_ok: :ok_ok: да ви се множат дружбите дечки

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кленко на ЖАР „А ЛА МРЧО“ :))
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 07, 2014 10:12 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Ное 05, 2010 3:44 pm
МислењаCOLON 1681
ЛокацијаCOLON Скопје
Браво Лепи за дружбата покрај вода е меракот,за мајстор Мрчо чиста 10 за кленовите,прекрасно изгледаат сигурно е и многу вкусно,вреди да се проба :~~ :~~

_________________
[ img ]

ВАРДАР Е ВАРДАР


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кленко на ЖАР „А ЛА МРЧО“ :))
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 07, 2014 10:40 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Крв да ви се стори колеги :~~ :~~ :~~ убава дружба во пририда сте направиле , а богами и квалитетна :~~ :~~ :~~

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кленко на ЖАР „А ЛА МРЧО“ :))
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 07, 2014 7:29 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON 1322
ЛокацијаCOLON Прилеп
Еве некои :arrow:
[ img ]
[ img ]
[ img ]
[ img ]

Вториов е КРВАВ :lol:

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Кленко на ЖАР „А ЛА МРЧО“ :))
ТемаИспратеноCOLON Вто Јан 07, 2014 9:00 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пон Oкт 24, 2011 8:06 pm
МислењаCOLON 218
ЛокацијаCOLON Битола
Sto da se kaze. Posle ovie sliki i mene mi e zatnata muckata. Ubavini. :silent:

_________________
Фрли рипче, фати Крапче....


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum