www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Maј 30, 2020 10:32 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полноќна ..МАВРОВСКА ТАВА..
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 25, 2014 12:39 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Чет Maј 09, 2013 7:14 pm
МислењаCOLON 703
I raj za stomakot


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полноќна ..МАВРОВСКА ТАВА..
ТемаИспратеноCOLON Сре Jун 25, 2014 8:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Првин ..БЛАГОДАРАМ.. на секој поединечно
секогаш сте ..ДОБРЕДОЈДЕНИ ..било кој од колегите а секако и колегата Иванов.

Убави се коментарите :arrow:

--рај за стомакот--
--рај за душата--
--мераклиски нема што--
--колку бунар пие оваа тава--
--штом е приготвено со Љубов и на Полноќ--
--и јас сакам да одам на мавровско со вас--
-- :NotWorthy: :NotWorthy: :~~ :~~ --
--не е фер--
--оценка ..5..--итн.

И секако ова го напишав за да видиме дека ако се сака се се може и никогаш нема да ни биде досадно,а верувајте :arrow: односно редовните колеги на форумов го знаат тоа дека ова трае со години ,и не е за да се пофалиме, туку да се види, дека добро организирано друштво за риболов и ваквите :arrow: седенки со мезе ,домакинско пиуцкање ,добар ручек ,и добар муабет до раните утринси саати се баш на секое наше одење по риба.

Кога мислев на салатички и мезе тоа е некој си стандард Тина со мајонез,Таратур и некои други салати,сиренце кашкавал ,сувомеснато, од пијалокот максимум по 2.3.ракиички,и после јадење еден бокал бунарче ,зарем тоа не е доста за една ноќ,и ако не се претера а никогаш тоа не се случило тогаш можеме комплетно да уживаме цело време.

Убаво рече колегата ...Marks..вие ја имате сватено поентата за добар провод во природа пропратен со риболов.

[ img ]

Добар ..АМБИЕНТ..

[ img ]

[ img ]

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полноќна ..МАВРОВСКА ТАВА..
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 26, 2014 9:03 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
:~~ :~~ :~~ :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полноќна ..МАВРОВСКА ТАВА..
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 26, 2014 9:09 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Jун 14, 2013 2:51 pm
МислењаCOLON 88
ЛокацијаCOLON Skopje
Reportazive na Oki se bolje od film na Spielberg, edvaj cekam nova. Kulinar moja krvna grupa, moram da go probam receptov pa ke pisam kako proslo.
Bravo majstore, samo taka.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полноќна ..МАВРОВСКА ТАВА..
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 26, 2014 9:11 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
И што сега? Пак качив над 100кг, а ова репортаживе на Оки
воопшто не ми помагаат... напротив. :beeee: :D

Оки ке не направиш тешка категорија сите на форумов :lol:

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полноќна ..МАВРОВСКА ТАВА..
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 26, 2014 9:17 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Пет Jун 14, 2013 2:51 pm
МислењаCOLON 88
ЛокацијаCOLON Skopje
VladoMKD НапишиCOLON
И што сега? Пак качив над 100кг, а ова репортаживе на Оки
воопшто не ми помагаат... напротив. :beeee: :D

Оки ке не направиш тешка категорија сите на форумов :lol:
Ne se sekiraj Vlado, mozebi Oki znae i nekoja dobra dieta pa ke ni napravi reportaza i za nea :lollol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полноќна ..МАВРОВСКА ТАВА..
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 26, 2014 9:35 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Море ке треба тема за аеробик, боди билдинг, инсанити и тн. да отвараме :D :D
Оки ке го ставиме уредник на темата :mrgreen:

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Полноќна ..МАВРОВСКА ТАВА..
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 26, 2014 9:41 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON 2299
ЛокацијаCOLON На секоја локација,ха ха ха
Ke gi napravam site kako ..TAFTA ..130 + :lol: :lol: a i jas sum veke 110 tocno :oops: ke te stignam BRATU

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum