www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 29, 2024 4:20 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: GLEDAJTE JADI BUREK VECER KE GI IMA KLIPOVITE
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 12, 2011 1:40 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Jун 28, 2011 12:13 pm
МислењаCOLON1530
ЛокацијаCOLONSkopje
Браво за темава,време е јавно да се показе со прст на тие гадови што прават масакр по реките и езерата.Јас лично имам тепано криволовец на Вардар(ме извади од памет кога изрони од водата со харпун и боца за дишење),после се испостави дека е полицаец,па сакаше кривична пријава да ми поднесе за напад,а пази мајмунот лови со харпун.Сакам да казам никако неможеш да реагирас на терен кога ке видиш криволовци,освен да ги пријавис во полиција,иако има и такви сто работат таму а се криволовци(Чест на поштените).Што се однесува до маиците,каде мозе да се најде таква,кој ги дава,продава?Со задоволство би ја носел,па нека дојде рибокрадец да проба да ме тепа.Уште еднаш Целосна подрска за темава од мене и поздрав.

_________________
p.s. kolku poveke tupat krapdziite tolku poveke lovat spinerdziite. :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: GLEDAJTE JADI BUREK VECER KE GI IMA KLIPOVITE
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 12, 2011 8:47 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Si trebal ko sto izgnuril pred tebe 2 kamenja da mu frlis da gi fati hahah , bravos za reakcijata , moe mislenje e kako sto kazaa i kolegite sekoj da nosi aparat mob itn, sve sto ke se vidi da vrsi krivolov da se snimi i da se iznese vo javnost pozz


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: GLEDAJTE JADI BUREK VECER KE GI IMA KLIPOVITE
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 12, 2011 9:16 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Pred eden mesec odam na skopska Treska zaedno so Atanasovski.Mu go pokazuvav delot kaj Sisevo i koga gledame dvajca postavuvaat mreza od kraj do kraj,Se javiv do policiska Djorce Petrov i odma izlegoa na teren i pogodete sto------NIKOJ NEMALO A NEMALO NI MREZA.
Posle mi se javi policaecot koj go primi mojot povik za da mi objasni deka se iskoceni na teren,detalno prebarale.... i dodeka razgovaravme mi kaza deka i samiot e sportski ribolovec i deka gi mrazi mrezarite ama deka e od istoto selo.Mozebi gi mrazi mrezarite ama ako bratucet mu ili komsijata e mrezar mislam deka on go ima informirano pred da dojde patrolata.
Kako i da e da ne izgleda taka crno i obeshrabuvacki da kazam deka policijata sepak si ja vrsi rabotata dokolku e koordinirana.Sepak imaat i oni eden limit do kade mozat da gi zabusotat rabotite i posle toj limit mora da prevzemat nesto.Ako ima povik(koj mozebi se snima) mora da odgovori na nego so patrola ili nekoja akcija.I da ne zaboravime deka mnogi "NESTA" se slucuvaat vo drzavata i deka ne im e dojdeno bas do ribata.
Kako i da e policaecot od Ohrid veruvajte ne spie mirno zatoa sto znae deka mozat da go istresat od gakji.

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 15 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum