www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 29, 2024 7:43 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS8»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 26, 2011 5:39 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON514
verovatno i sega ne dava i se fatija za trikuki ..sto sega da se pravi ? koi ke ne spasi od tie ?!!!
Za ovoi info trebase da se spomen ako si gi videl,ne li poliz? toa e posebno dobra tema .se slagas ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 26, 2011 5:46 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
naturale mislam deka pogresno go svati mojot post..se mava na trokuka tocno e :D :D :D :D
daj nekoja snimka napravi na toj tvoj pazar, ako ne drugo barem ke posramotime nekogo vaka javno... :D :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 26, 2011 5:48 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON1320
ЛокацијаCOLONStrumica
NATURALE НапишиCOLON
verovatno i sega ne dava i se fatija za trikuki ..sto sega da se pravi ? koi ke ne spasi od tie ?!!!
Za ovoi info trebase da se spomen ako si gi videl,ne li poliz? toa e posebno dobra tema .se slagas ..
Натурале,од 127 чамци,колку што ги изброја Касперски само еден видовме како ловат на трокуки.Ти да си што ќе направиш,ќе се тепаш во сред езеро?Ќе пријавиш на полиција?Сигурно дека не ми падна убаво,ама наша проценка беше дека не треба да правиме скандал на сред езеро.И ај да кажеме пријавиш-кој ќе чека и кого?127 чамци ,како ќе го начекаат правиот?Друго е да стане масовно,како што викаш дека сега е...Нека влезе инспектор една камера,еден круг со камерата и нека фати 20 чамци такви,а не само еден.
И тогаш тие што џапаа,не фатија ни 10 караши,се изнервираа и си отидоа рано рано.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 26, 2011 5:51 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON514
ico baits НапишиCOLON
naturale mislam deka pogresno go svati mojot post..se mava na trokuka tocno e :D :D :D :D
daj nekoja snimka napravi na toj tvoj pazar, ako ne drugo barem ke posramotime nekogo vaka javno... :D :D :D :D
ma ico bev lut sto sum videl i slusnal za dzapanjeto pa te svativ bukvalno...ima li kraj na ovie bolidi sto ke unistat ne samo sto ke izvadat tuku ke ja masakrirat i ostanata riba..tuka ke nastrada i nekoi mozebi krap ,linak,itd...
A pravo dati kazam kako po marfi...nosev aparat bidejki mi trebase za na rabota edno 5 dena i nemav sansa da gi snimav ..Go ostaviv vcera doma i eve gi kako nekoi da im javil rastovaraat kako da e se normalno.../slicni info za dzapanje sum dobil i od bistrica..ne mu e mesto ovde ali imate li i vie info zatoa ,mnogu me interesira/
Poliz НапишиCOLON
Натурале,од 127 чамци,колку што ги изброја Касперски само еден видовме како ловат на трокуки.Ти да си што ќе направиш,ќе се тепаш во сред езеро?Ќе пријавиш на полиција?Сигурно дека не ми падна убаво,ама наша проценка беше дека не треба да правиме скандал на сред езеро.И ај да кажеме пријавиш-кој ќе чека и кого?127 чамци ,како ќе го начекаат правиот?Друго е да стане масовно,како што викаш дека сега е...Нека влезе инспектор една камера,еден круг со камерата и нека фати 20 чамци такви,а не само еден.
И тогаш тие што џапаа(Цигани беа) не фатија ни 10 караши,се изнервираа и си отидоа рано рано.
jas te razbiram ..........ne mozam da trpam znaes dobro.... nepravda i unistuvanje.ma kolku karas bil skart riba ni eden ni pola nitu 27 camci.....a da ti pravo kazam i da si prijavil tesko deka nekoi bi nastradal ....vednas bi bile zagrozeni pravata na malcinstvata...ili veke ne znam sto bi se slucilo
Ako ne pocne da jade asolno na jadica ke stane masovno ..koi inspektor ke vleze ako nekoi ne go posoci ili mu zborne..sega e ladno mora da se ima debela pricina za izleguvanje na teren da ti kazam i toa...Vie ste na lokalitetot DOJRAn ..mozebi vo pomalo mesto polesno ke moze da se nesto napravi negoli niz lavirintite na birokratijata..Bistro !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 26, 2011 6:50 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 31, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON916
kakvi 10 karasi jas sto gi gledav tie dvajca imaa preku 100 kg gi stavaa vo vreki za trici ne mozea da gi izvadat gi vleceea pokraj camec. neka duvne malku veter da nemoze da se primeti dali jade ili ne pakevidis najubavo kako frcat trokuki. Drugi ne znaat da fakaat samo tie ili kaj drugite ne jade a kaj niv jade na 20 secundi zimi takvoto. :!: :!:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 26, 2011 8:25 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
постои број 192. Пријавуваш и точка. Меѓутоа, се плашам дека другата страна на медаљата е 127 чамци СИТЕ без дозволи, а начекано “село без кучиња“..или не сум во право??????

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 26, 2011 9:04 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
stole neznam kolku imas primeno informacii ali ne bile site bes dozvola toes site sto ke izvadat clenska na ,,MASKADAN"imaat pravo da lovat na dojransko.a toa sto nikoj ne svrtel192 e od prosta pricina - koj ke se zamara sega koga jade kako ludohahha :lol: :lol: koga jade se se zaborava duri i brojot192 ke se cudis za sto bese :lol: :lol:

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 26, 2011 9:12 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 31, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON916
Stole НапишиCOLON
постои број 192. Пријавуваш и точка. Меѓутоа, се плашам дека другата страна на медаљата е 127 чамци СИТЕ без дозволи, а начекано “село без кучиња“..или не сум во право??????
Za ova si vo pravo 90 % se bez dozvoli. E sega da moze na volonterska baza da se dobie legitimacija ribocuvar pa neznam dali bi dignal veslo ili nema potreba da se tepas samo snimi go i po nego vidi registracija i prijavi go i ke go fatat ziv na lice mesto se poznava sto e riba fakana so jadica a sto e tro kuka


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 26, 2011 9:15 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Аце и овде во Скопје Р.Д. Вардар ги ЛАЖЕШЕ наивните дека со НИВНА ЧЛЕНСКА книшка немало да имаат проблем при риболов. Јас им побарав тоа да ми го дадат написмено...само ги наведнаа главите. Поентата ми е дека Езерото годинава НЕМАШЕ концесионер ( или се лажам) , значи и тие дозволи се како гореневедените... околу останатото, за жал во право си.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 07, 2012 7:37 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Maр 20, 2011 2:59 pm
МислењаCOLON673
ЛокацијаCOLONskopje
eve nesto novo od dojran eden drugar mi ja dade slikava od fcera e si ja izvadile mrezata polna so crveno perki.Drugarive svrtele 192 momentalno i kazale stto e problemot i rekle sega ke bide pratena ekipa od tuka ni traga ni glas :evil: :evil: :evil: [ img ]

_________________
GOLEM MAMEC-GOLEMA RIBA


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS8»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 15 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum