www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 5:23 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 11:04 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Дек 02, 2010 7:49 pm
МислењаCOLON1985
Bobi_Brada НапишиCOLON
П.С.
Реваншизмот никаде не води.
Нитупак нечива грешка е оправдување за твојата (мојата) грешка.
... не бе Боби, не се работит за реваншизам ;) туку мое мислење е користење на правото на реципроцитет :) преку „таквото“ ми е секогаш да слушам како ние сме биле секогаш полоши од другите, а во стварност тие другите ем се поголеми уништувачи на природата,ем се однесуваат како тие да знаат појќе, а до „вчера“ ние сме им биле а и во сегашно време сме пример на многу од нив ...

И крајно е време да сватиме дека иако нашите/ние грешиме, дека секогаш треба да се заштитиме со потребната доза на критика, пошто само тоа ќе не држи заедно и ќе имаме успех понатака ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 11:12 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
SantaFe НапишиCOLON
Аман бре, цепење Бугарски ејјј... Море зајко, вака во Велес најчисто се зборува Македонскиот јазик? Дај да им организираме еден курс по мајчин јазик оти овие зборуваат Македонски исто колку што јас зборувам Јапонски!

a sto ,misliis neznaat oni deka bugari se,, nego ajde da bideme interesni, kao kaj nas da se :D

sto se odnesuva do bugarija ne se zamaram, ..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 1:43 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Keltan НапишиCOLON
Crven НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Zs te interesira be Aki :D Da gi soberes na legalen nacin :D
А ти да не сакаш да отвориш уште една тема за подршка, како онаа за сиротиот чиче кој неможел на раат да си го фрли сертмето да си фати 2-3 кркушки, сега за овие другиве, некако како да наслутувам повторно равенство помеѓу рибокрадците и рибарите, или ме лаже умо :?
Stole prijatele ,za admin izgleda ne vazi praviloto da ne se pisuva Of toppic .Cim e taka aj da mu odgovoram . . .A ako izbrise ce dokaze deka sum vo pravo za se sto ce napisam vo ovaj post :D

Znaci ti si toj sto ja izbrisa temata ? A jas pak go prasam vcera Emil kade e , posto ne se sejcavav vo koj del ja otvoriv . . . I , zosto ja izbrisa ? Ili se najde nekade vo tekstot mozebi ? Zosto mi kratis pravoto da otvoram tema i iskazam moeto mislenje a potoa da procitam sto mislat ostanatite kolegi za toa ? Ili na ovaj forum moze da postojat temi samo po tvoj vkus i koi samo tebe ti odgovaraat ? Ce mu kaze li nekoj kolegi na crveniov deka ednoumieto odamna go nema na ovie prostori ? Na ovaj forum nikoj ne e dojden poradi tebe , pred se sum se zaclenil poradi onie ostanati 1000 i kusur drugi clenovi ,lujge so koji delam ista strast a toa e ribolovot ! I ti nemas pravo da mi branis da pisuvam okolu ribolovot i iskazuvam svoeto mislenja , a uvo ne me boli dali ti se slagas so toa sto jas pisuvam , se dodeka nikogo licno ne navreduvam . Se dodeka nikogo ne navreduvam so moite postovi i ne sum of topic od temata kade pisuvam ,nemas pravo ni ti ni nikoj drug da brise toa sto nekoj napisal .Moite stavovi oklu ribolovot ,zakonite za ribolov i stavovite na ostanatite kolegi od ovaj forum se nasi licni stavovi i sto ti imas problem so toa ? Mozes samo da ne se slagas so niv i da izneses svojot stav ako sakas a ne da brises se sto tebe licno ne ti se dopajga ..
Ti si Crven cuden covek . . . temata petel lav prvo ja napadna kako neumesna.. . potoa pak baras sliki .. temata za sertmeto si ja izbrisal i sega ja vadis na videlina i me prozivas za istata ? Da , umot te laze ... deka mozes da pravis sto sakas na ovaj forum !
A koga vejce me provociras , eve ce ti kazam ! Mnogu pomil mi e toj ciceto so sertmeto i ovie decki sto so race lovat od nekoj koj na forum se deklarira kako sportski ribolovec i borec protiv ribokradcite a nosi doma poln bagasnik stukcinja od kilo dve a gi narekuva krokodili .. .Ili toa ne se vazi ..ne se od nasava drzava ?? Kolega Crven i ostanati clenovi ovdeka cisto da se znae . . . STUKA e stuka nad 4-5 kg ...pomalite se stukcinja a krokodili mozeme da narekuvame samo stuki nad 10 -20 kg ..
Колега Келтан темата за ПОДДРШКА на Мрежарите, ти е тргната затоа што ова не е Форум на Мрежари и РИБОКРАДЦИ, тоа средство МРЕЖА е ЗАБРАНЕТО со ЗАКОН во Македонија, ако не си го знаел тоа да ти го кажам, ако сакаш да шириш таква пропаганда отвори си таков Мрежарски форум, еве ти предлог за име http://www.mrezar.com.mk , и таму дружи се со тие што ги делат твоите гледишта и мислења, таму можеш да ги викнеш и тие продавниците од Прилеп кои со години продаваа мрежи, а кои ти со години ги криеше на Форумов и не ги кажуваше кога те прашувавме и кои на моја лична иницијатива се организираше акција, се фатија и се затворија, таму на www.mrezar.com.mk може да си отварате теми за Мрежи, за Сертмиња, за ловење со раце, со зуби, со харпуни, со струја и сл.сигурен сум дека ќе имате одлична посетеност,...таму може да си отворите и тема Борба против оние кои се борат против рибокрадците, па можеби еден ден ќе се најдеме и на терен,.....овдека на овој форум тоа нема да пројде, незнам со кое лице и смелост отвори таква тема, таа тема не да е против правила на Форумов, туку против суштината, целта и идејата на отварање на Форумов. Да ја отвореше таа тема на некој од другите балкански форуми, досега на клоци ќе те избркаа, ама ние тука сме претерано толерантни. Во иднина промовираш ли мрежарство на Форумов, заборави го во истиот момент, ова ти го кажувам последен пат од функција на администратор.

Сега како обичен рибар, како и сите останати - Што се однесува до штуките, кога ќе фатиш поголеми ќе дискутираме, јас барем сум ги фатил со трска, не со мрежа или со раце како овие мајмуните од видеово кои исто така ти се мили, иначе за лагата дека сум земал полн багажник нека ти служи на чест, јас никогаш не сум лажел ништо за тебе, јас за два дена риболов во Грција фатив многу штуки, многу и вратив и со докази и со видеа и објавени и необјавени, тоа ретко кој го прави од нашите кои ловат таму, на крајот од тој дводневен риболов земав 7 штуки, за што можеш да го прашаш човекот со кој заедно патувавме и ловевме (тоа е најмногу што сум земал риба во цел мој живот), јас како што знам тоа не е забрането на тоа езеро во Грција, патем јас не јадам риба, алергичен сум, ги земав со намера и мерак да ги препарирам, две од нив препарирав, едната е кај Сашо, другата кај Јане за Карпологија, а другите ќе се препарираат во следниот период....и за ова има сведоци .......Е сега кога веќе сме кај темата РИБОКРАДЦИ, ајде биди искрен и ТИ како што јас сум искрен и кажи Колку ти крапови зема есеноска од Црна Река (Република Македонија)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 2:26 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
za postov crveniov ima edna pita od mene :D :D pastrmajlija :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 2:47 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
ке си дадеш автогол - како ми изгледа мене, и гладен ке остане црвениот :D

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 5:52 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
akiribar НапишиCOLON
Dobratie idejata lepi samo gledam ovije nikoj na pik negi zema zada pokrene inicijativa a ni krivolovatt pred oci :(
Za vo grcija se krena eden kup prasina za vo tugja zemja uloveni na trska a istite tije najvekje sto beva pogodeni za grcija ovdeka molcat..
Uzas se tie!
а каде е ова место -? гледам од толку рибари никој не ја препозна реката а ни местото. и не ги плеткај муабетите така
гледам ваму гледам таму - кај нас има вакви со лопати да риниш па и рибаришта кој со трска повеке мрени тепаат

според мене сето тоа е за во ист кош, јас така мислам а дали сум во право или не то е друга математика

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 6:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
Pa stoako nikoj nego prepoznal mestoto demek nee kaj nas sakas da kazes.
Ijas eden kup videa staviv pa od tolku ribari nikoj negipozna kadese mestata.
Zborot mi bese pak kese poftoram deka zana trska I vo druga drzava eden kup lugje kukurikava a tuka molchat ;)
I ok ako takavie polesno neka nebide ova kajnas sransvo neka bide xaxa

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradci na mreni :(
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 6:16 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
за мене се исти та овие та оние - на кое сака место нека се и кај да се
и што треба да правиме(литургија ли да кренам) - да ги познавав како и оние предходните светци истото ке им го кажев

прашав каде е реката чисто информативно - да не некој од толку рибаришта знае инаку да знаев јас ке ви кажев

пс- и овие и сите кои криволоват заслужуваат тапет - заслужуваат насловна страна во било која новина

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 8 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum