www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 4:47 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradstvo
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 12:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Pa koj kaza bre petel deka e kriv nekoj od Skopje, aj ne zaebavaj i ti da GA EB.M... Ovaa situacija sto se desava na PCINjA e zalna i NIKOJ AMA BAS NIKOJ nemoze nisto da smeni. Koga ke se smeni KONCESIONEROT na Pcinja jas 20 dusi ve NOSAM NA VECERA u koja sakate KAFANA pa ete sega kolku sum jas siguren deka NIKOJ NISTO NE IM MOZE...


P.S....A do sega kako rabotat da bese drug koncesioner 1000 pati ke im bese odzemena koncesijata da znate samo ...

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Последна промена од 1 на Daniel, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradstvo
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 12:37 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Правото место за пријавување е 0800 11 000 директно во централа на Државен инспекторат, или писмено до Директор на инспекторат, Министер, Заменик....без притисок = на сите им е добро и се е во ред


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradstvo
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 12:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Pa treba samata MRF da ja prijavuvas Boris, eve dojdi utre u Kumanovo i ke ideme po Pcinja i ke vidis samo kolku lugje nemaat dozvoli ?? Toa znaci nema cuvari ne rabotat, tamu kaj sto SEKOJ DEN bukvalno SEKOJ den ima preku 10-15 ribari i tie sto dzapaat ...... I kaj kogo ke prijavis, u bukvalna smisla go prijavuvas lopovot kaj nego na telefon.

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradstvo
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 12:43 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Daniel НапишиCOLON
Pa koj kaza bre petel deka e kriv nekoj od Skopje, aj ne zaebavaj i ti da GA EB.M... Ovaa situacija sto se desava na PCINjA e zalna i NIKOJ AMA BAS NIKOJ nemoze nisto da smeni. Koga ke se smeni KONCESIONEROT na Pcinja jas 20 dusi ve NOSAM NA VECERA u koja sakate KAFANA pa ete sega kolku sum jas siguren deka NIKOJ NISTO NE IM MOZE...


P.S....A do sega kako rabotat da bese drug koncesioner 1000 pati ke im bese odzemena koncesijata da znate samo ...
abe ne moze nekoj da uoropastuva se i da go drzat do veka,,koj ke go podrzi takov..vie treba koncesioneri na tie reviri da si bidete kumanovcani, organizirajte se i smenete gi....ako se dignete nikoj nema da gi podrzi, ti garantiram,,, se raboti segde za 5 ljudge koj se 105 god u drustvata i rabotat kako sakaat , ova e sekade taka ne samo kaj vas, no do nekade nekoj delimicno se popravija poslednive 2 god...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradstvo
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 12:50 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Veke imam napisano no I ovde keep kazam.
Nasite inspekciski organi rabotat najcesto vrz baza na dojava I prijava.
Kolku sto poveke javuvanja ima deka na nekoja lokacija ima krivolov, tolku se pogolemi sansite inspekcijata da izleze na teren I napravi kontrola.
Zatoa koristete go telefonot koj e posocen pogore.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradstvo
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 12:51 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Neznam vekje sto da kazam drugari, kolegi , prijateli. Eve sega znam TOCNO kaj dzapaat od DOMA mozam da prijavuvam i sto isto ke bide.

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradstvo
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 12:58 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Daniel НапишиCOLON
Pa treba samata MRF da ja prijavuvas Boris, eve dojdi utre u Kumanovo i ke ideme po Pcinja i ke vidis samo kolku lugje nemaat dozvoli ?? Toa znaci nema cuvari ne rabotat, tamu kaj sto SEKOJ DEN bukvalno SEKOJ den ima preku 10-15 ribari i tie sto dzapaat ...... I kaj kogo ke prijavis, u bukvalna smisla go prijavuvas lopovot kaj nego na telefon.
Даниел ти очигледно не си ги разбрал работите. МРФ е здружение на граѓани, ниту има надлежност, ниту има право да превзема нешто во оваа насока, (не зборам за иницијативи), туку за конкретна битка со рибокрадци и лоши концесионери, така што нема што некој да пријавува во МРФ или Риболовен сојуз како што некој напиша. Бројот кој јас го пишав не е од МРФ, туку од државна институција која по закон е надлежна да постапува, а ако не пријавувате вака ќе биде уште 100 години. Притоа, тој моабетот “и што ако пријавив“.....ви е погрешен, ти ќе пријавиш, ќе пријават уште други 10, па после уште други 10, па трети 10.....и ќе си има реакција


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradstvo
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 1:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Ama nema povekje od 10 posteni ono toa e rabotata :D :D :D :D , se razbirame ubavo ama druga e situacijata na teren, Eve utre ke odam na Pcinja da lovam i ke vrtam na inspektori da pratat nekogo da proverat za DOZVOLI .....

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradstvo
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 1:14 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
сега не си ми јасен, ти се бориш против тие без дозволи, или против тие што швркаат, или против мрежарите,.....ако гледаш формално правно секој кој излегол на вода од 01 наваму е надвор од закон, без дозвола, од друга страна државата и да сакаш не ти овозможува од 01 да си извадиш дозвола.....а сосема друга е приказната дали концесионерот го штити ревирот и дали во овие денови на “традиција“ што би рекол Ицо некој води контрола што се случува на терен


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ribokradstvo
ТемаИспратеноCOLONСре Јан 15, 2014 1:17 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ne mesajte tradicija so krivolov.. :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum