www.ribar.com.mk
http://www.ribar.com.mk/forum/

Brasnarski crvi (MEAL WORMS)
http://www.ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=61&t=2956
Страна 22

АвторCOLON  kladofora [ Саб Ное 24, 2012 4:51 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Brasnarski crvi (MEAL WORMS)

gi koristat i za ishrana na koi krap

АвторCOLON  mesiah [ Пон Дек 03, 2012 6:20 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Brasnarski crvi (MEAL WORMS)

Во Велес продава Ристо 075/359-609, и доста прифатлива цена имаат со оглед на тоа каква процедура има и какви услови бараат за да го поминат целиот циклус. За сите потребни информации можете да го побарате и ќе ви објасни. Мислам дека продаваше и сушени и мелени ...

АвторCOLON  mesiah [ Пон Дек 03, 2012 11:06 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Brasnarski crvi (MEAL WORMS)

Можеби и овој податок ќе користи за енергетскиот состав во %:

протеини = 56,58%
масти = 28,20%
јаглехидрати, амино киселини, Ca 2+, Инулин и D витамин = 15,22%

АвторCOLON  dobre2000 [ Вто Дек 04, 2012 5:57 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Brasnarski crvi (MEAL WORMS)

Abe kako prodavanje neli gledate deka e vo tema PODARUVAM ... :D
zemajte gi baksis oti ke gi frlam vo djubre... :hit_head:

АвторCOLON  mesiah [ Вто Дек 04, 2012 10:18 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Brasnarski crvi (MEAL WORMS)

dobre2000 НапишиCOLON
Jas uste ne sum slusnal deka nekade gi ima za prodazba

АвторCOLON  spiro_jas [ Пон Jул 07, 2014 8:20 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Brasnarski crvi (MEAL WORMS)

отворете бре тема за ЦРВИШТАТА, овде е подарувам тема -- и кога подарувачот ке рече клуч ке мора да ја заклучиме темата

тука и ке завршат разговорите ;)

АвторCOLON  dobre2000 [ Чет Jул 10, 2014 4:49 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Brasnarski crvi (MEAL WORMS)

Se molat moderatorite da ja zaklucat temata, bidejci nemam povece od vakvi crvi (ne odgleduvam) :papa:

Страна 22 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/