www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Јан 21, 2022 12:28 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 208 »
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Добредојде
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 01, 2010 9:49 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
Поздрав Вили,и чекаме некој бас или лосос ;)
А и мајстор Јупи Сокчето бил тука 8-)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Добредојде
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 02, 2010 5:07 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Поздрав од Скопје, супер ви е сајтот со репортажите, се надевам дека и форумов ке заживее.

Бистро!

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Добредојде
ТемаИспратеноCOLON Вто Ное 02, 2010 5:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Oкт 26, 2010 9:38 pm
МислењаCOLON 1320
ЛокацијаCOLON Strumica
VladoMKD НапишиCOLON
Поздрав од Скопје, супер ви е сајтот со репортажите, се надевам дека и форумов ке заживее.

Бистро!
Поздрав Владо ;) напиши некој ред кој е Владо,што му се лови на Владо :D :D па ке чекаме и репортажи од тебе понатаму ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Добредојде
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 03, 2010 6:26 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
Poliz НапишиCOLON
VladoMKD НапишиCOLON
Поздрав од Скопје, супер ви е сајтот со репортажите, се надевам дека и форумов ке заживее.

Бистро!
Поздрав Владо ;) напиши некој ред кој е Владо,што му се лови на Владо :D :D па ке чекаме и репортажи од тебе понатаму ;)
Целта е одмор во природа, покрај вода, да си ги наполниш батериите за следните недела-две.
Не сум претерано активен, едно до две излагања месечно без некои посебни подготовки
чисто аматерски. Тука сум да научам нешто од поискусните. На прашањето "што му се лови на Владо?" немам конкретен одговор, зависи од водата
и од активноста на рибата за тие некулку дена во месецот кога успевам да избегам од обврските :)

Ке видиме за репортажи, дај боже да има што да се сликне ;)

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Добредојде
ТемаИспратеноCOLON Сре Ное 03, 2010 9:51 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
На Владо му се бага од работа, му се плаче :) го осеќам по моабетов, па скоро сите сме такви


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Добредојде
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 04, 2010 10:22 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Вто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON 2186
ЛокацијаCOLON Скопје
www.ribar.com.mk НапишиCOLON
На Владо му се бага од работа, му се плаче :) го осеќам по моабетов, па скоро сите сме такви
ЛЕЛЕ кути не збори, едвај чекам Недела :lol: Времево ке биде добро, можеби последна шанса за пристоен риболов оваа година.

Како ли ке ја преживееме зимава незнам :?

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Претставување
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 04, 2010 8:04 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 1:58 pm
МислењаCOLON 282
ЛокацијаCOLON Скопје
Бобан Розман, студент на електро од Скопје. Аматер-риболовец, со 3 трски и желба за учење! :)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Претставување
ТемаИспратеноCOLON Чет Ное 04, 2010 9:28 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON 4638
ЛокацијаCOLON Skopje
3 трски не се шала, скромно е аматер да се ословуваш :D
Добредојде


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Претставување
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 06, 2010 11:42 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON 2030
ЛокацијаCOLON Кочани
Димитар 26год. од Кочани не женет сега за сега.Вработен во приватна фирма како менаџер за продажба.Најчесто ловам крап од април до средината на ноември пецам само кога не е сезона за карапот.Риба слатководна мнооогу ретко јадам и сум голем подржувач на catch & release.Поздрав.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Претставување
ТемаИспратеноCOLON Саб Ное 06, 2010 7:38 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Саб Ное 06, 2010 7:16 pm
МислењаCOLON 47
Charlie - Svetislav Gjurik. Nekogas, voditel i urednik na emisijata "Trski, mamci i drugi trakatanci" sto odese na Telma Televizija. Vo momentov (koj trae veke 4 godini) vo Afrika, na rabota vo casino. Vreme za ribolov = 0, osven koga doagjam vo MKD na odmor. E togas ne se pribiram doma. Zagrozen krapdzija i pobornik na "catch & release" ribolov, iako gledam deka toa se lici kako Don Kihot i negovata borba so veternicite (J**i ga, poznad makedonski sindrom - da se unisti se sto moze da se unisti) :oops: :oops: .
Pozdrav do site i se citame.
P.S. - tuka nemam kirilica, taka da ne se lutete.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4 5 ELLIPSIS 208 »

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum