www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Aпр 27, 2024 8:28 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1234»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Форумска култура и придонес
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 06, 2012 12:39 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Preku glava mi e

od riboloven forum so 10 % ribolovni postovi.
od forum kade najposetuvani temi se smej se narode, vicovi, laf muabet, real - barsa ....
od forum kade postovite se bravo, alal da ti e, like ...
od nepocituvanje na pravilata na ovoj forum ( pri sto dokolku moderatorite sakaat da gi pocituvaat ke treba da izbrisat 80 % od postovite ).
od edna celosna ,, forumska ,, nekultura ( se postavuvaat postovi na koj kade mu teknalo ).
EEEj birame reportaza na godinata, pred edna nedela e postaven post kade sekoj moze da predlaga reportazi, od niv izbrani se 8 i pak na nekoj ne mu odgovara.

I od sega pa natamu, brisam se sto ne e vo tema, se sto e ,,samo,, bravo, alal da ti e ...., i baniram bez pardon.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Preku glava mi e
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 06, 2012 12:48 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Odtprilika taka e. Reportaza na godinata bi ja vratil. Nema potreba da se brise, bi bila ubava tradicija.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Preku glava mi e
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 06, 2012 12:54 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
u pravo e saso , site ucestvuvame vo nekorektna forumska kultura,, treba poveke ribolov vo forumot,,premnogu bezvezalni temi koj site se naodgame vo niv,,,sekoj go imase ova mislenje samo nemase gz da go postavi i da se razgovara na nego,,,,site postovi od moja strana sto se ne adekvatni neka se brisat,treba da priznaeme deka forumov go napraviivme katastrofa,,ps.i tie sto poveke pisuvaat imaat pravo na greski ;) ;) ;) ;)

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Preku glava mi e
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 06, 2012 1:23 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
исто и од мене ја имате секоја подршка и за моите постови кои несе по правилата во целост се согласувам да бидат избришани
инаку анкетата и јас сум да се врати имаше доста време да се гласа за кои репортажи ке бидат
номинирани а и сите 8 беа супер репортажи
инаку имав таму еден предлог во таа тема околу репортажите за другата година па ако мислите дека треба да има една таква тема со предлози за се со цел да го подобриме изборот и начинот
отворетеја за дискусија ако не мене и овај начин ми се допаѓа

поздрав

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Preku glava mi e
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 06, 2012 1:28 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
Саше погрешно да не се сфатиме, да сум на ваше место во форумот не би ставал ни вицеви ни музики ни кој што продавал.Како што тргнал форумот најмалку се зборува за риби.Луѓето повеќе се изначитаа за купи- продај отколку за фати- пушти.Многу се искомерцијалзира форумот ако некој сака бизнис да заврти нека си отвори сајт онлајн за пазарење нека го остави на форумот и со приватни пораки нека си се договараат за нарачките а вака што сум јас должен да им ги читам нарачките кој колку конец земал олова какви земал и др нели е банално.Овие луѓе како едвај да чекале форум да се отвори па се живо продават.Секој кој се регистрира на рибарски форум очекува да прочита нешто ново во врска со риболовот кај нас во соседството, некоја добра репортажа да види,препорака за јадици,прихрана и тн.Ако некој нешто предложи за риболов за пет секунди се наоѓа продавач за истото а кога треба спонзорство за друштвото ги нема никаде да се јават.Пред се треба да се истакне дека овој форум не е( ПАЗАР 3) оваа би требало да е форум за нас спортските риболовци и љубителите на природа каде ќе може да се прочитат се за и околу риболовот а не за кој што продавал.И една замерка до членството не има многу зачленето а уплатите за членарина е слаба па еден апел до сите да си ги уплатат членарините за да може друшвото без проблеми да функционира.
Сето оваа е добронамерно напишано и мислам дека никого нема да навреди.
Поздрав!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Preku glava mi e
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 06, 2012 1:33 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Се согласувам со Касперски. Имаше повеќе забелешки и од други членови за константното терање “бизнис“ на форумот од страна на некои членови, кои случајно имаат да понудат се за се.

Инаку Касперски, многу би било радикално да го затвориме “Разно“ :)

И за крај, не треба да се нервираме за работите кои Касперски ги наведе во постот, јасно е дека сите се силни на тестатура, а кога ќе дојде време за вистинска “акција“, никаде ги нема. Сите активности се сведуваат на максимум 20-30 луѓе, за жал.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Preku glava mi e
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 06, 2012 1:56 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 28, 2010 1:02 am
МислењаCOLON226
ЛокацијаCOLONSTRUMICA
Филип не знам што им е маката на останатото членство но мислам дека си гледаат сеир.Гледам во моментот не има 667 члена од кои само 20 тина се активни навистина не ги сфаќам.Членството на форумот не подразбира само да се зачлените и да ни ги читате постовите туку треба и активно да се вклучите во истите, бидејќи вака изгледа дека се едни исти луѓе се присутни и пишат, па стануваат по малку досадни.Затоа уште еднаш би ве замолил да си ги завршите обврските како членови и повеќе активности на форумот во иднина бидејќи вакво друштво од поширок спектар на членство е нешто ново и единствено во Македонија а можеби и во соседството.
БИСТРО!!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Preku glava mi e
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 06, 2012 1:59 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 03, 2011 12:48 am
МислењаCOLON312
Да не се повторуваме....
Се согласувам со се што рековте во претходните постови и ве поддржувам во целост.

_________________
PRAV PECAROS NE BIRA RIBI
Debeli-Slabi, Stari-Mladi
Bitno da ima TURI (FRLI) - VADI


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Preku glava mi e
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 06, 2012 2:13 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Абе разно си е супер бе луѓе, него сите останати теми треба да го следат Разно, по посетеност, по читаност, по активност, по креативност, тоа значи дека треба да си отвориме теми кои ги немаме, при отварањето да се вложи малку труд, од типот, отварам тема, кажувам што знам за темата, макар и тоа било многу малку, значи го исцрпувам целосно моето знаење, кажувам зошто би била оваа тема битна за колегите риболовци, ставам и по некоја сликичка, може да се постават неколку прашања кои ме тиштат мене, а и други и продолжуваме понатаму со моабет


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Preku glava mi e
ТемаИспратеноCOLONПон Феб 06, 2012 2:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
Moj sovet-NAMALETEGI TEMITE za pishuvanje!
Saka nekoj da pishuva za Real ili Mzt ili neznam koj-postoi TEMA LAF MUABET i nema potreba od otvoranje na nova tema, ova go kazav kako eden primer!
Inaku Sasho e vo pravo bidejki forumov poleka no sigurno stanuva CHAT SOBA i redno e da se prevzeme neshto :x


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 1234»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 23 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum