www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Aпр 29, 2024 3:39 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glupava rabota
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 26, 2012 10:32 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Oкт 24, 2011 8:06 pm
МислењаCOLON219
ЛокацијаCOLONБитола
E sega jas da vi kazam so mi se ima sluceno mene Rapes na crna. Si fakam jas taka ripcinja, so karasi, so klencinja i si ja polnam cuvarkata. Koga mi mava nesto golemo da nemozam da go zadrzam na jadica. Uspeav nekako da go izvadam i koga ke vidam, so da vidam. Cuvarka so ribi. Sreken mu se falam na kolegata "Vidi nekoj si ja izgubil cuvarkata". Odam pogore i so da vidam, si mja fativ mojata cuvarka.

_________________
Фрли рипче, фати Крапче....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glupava rabota
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 26, 2012 11:47 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 31, 2011 11:10 pm
МислењаCOLON916
koga sme kaj glupostite nekni da ne gledase nekoj koga bevme na smiljkovci jas krste i limun ke se cudese so pravime. Vlegovme vo camec otidovme negde na sredina na ezerceto i da se ukotvime kotvi nema sme gi ostavile na obala . Ajde nazad na obala gi zemavme kotvite i ideme na nova pozicija frlame kotvite rasklapame trskite koga gledame deka crvite ostanale kaj mene u kola i ajde otkotvuvanje nazad na obala . Olesnitelna okolnost ni bese sto e malecko ezerceto pa nema mnogu veslanje


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Uste edna glupost se spremame za dojran ama nema nieden camec sloboden da se iznajmi sto ke pravime kako ke pravime i resivme da odime so maestrlot ke se guzvame ali ke odime . Stigame vo dojran vadime se od kola i ajde pobrzo da go namontirame camecot koga cepovite ostanale doma . Bitno otidovme frlavme od obala iskacase po nekoja plaska i positna crvenoperka.


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glupava rabota
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 26, 2012 10:43 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
кај е кременадла да пише кога на велешко му мавна една желка, ама јадра, се скапа влечејќи, еве го крапот, ене го крапот, не се дава, чудно ми иде, кога излезе едно желкиште и до тука не беше многу смешно, ама таман ја откачи желката, второ фрлање закачува ластовичка, таа па сирота лета, ли лета, овој збунет и пушта конец и собира, сме се скршиле од смеење


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glupava rabota
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 26, 2012 10:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Фебруари месец, туто-комплето во црна река, заедно со Владо МКД. Гребев по карпата. Језиво


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glupava rabota
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 27, 2012 1:28 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Oкт 24, 2011 8:06 pm
МислењаCOLON219
ЛокацијаCOLONБитола
Летно време на Треска. На само стемнување, тапата одвај се гледа. Си факам јас риби и цело време тапата неможам да ја видам а осеќам на рака дека ми удира. Тргни, ништо, пак тргни, пак ништо и кога на крај ке заприметам дека лиљаците што летаат ми се удираат во конецот а јас си мислам дека ми удира. :oops: :oops: :oops:

_________________
Фрли рипче, фати Крапче....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glupava rabota
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 27, 2012 5:33 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 11, 2011 7:31 pm
МислењаCOLON1221
ЛокацијаCOLONСкопје- Кисела Вода
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
кај е кременадла да пише кога на велешко му мавна една желка, ама јадра, се скапа влечејќи, еве го крапот, ене го крапот, не се дава, чудно ми иде, кога излезе едно желкиште и до тука не беше многу смешно, ама таман ја откачи желката, второ фрлање закачува ластовичка, таа па сирота лета, ли лета, овој збунет и пушта конец и собира, сме се скршиле од смеење


Да ја измори мајсторот, да не му скине :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Ако не замириса на риба ке замириса на кобасица


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glupava rabota
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 28, 2012 2:34 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON441
Ја спасив на крај иначе јако беше заплеткана во конецот :lol:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glupava rabota
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 28, 2012 3:29 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Ovaa godina glupavi raboti mi se slucuvaat na sekoj kos. Naviknat sum na toa, ali sto e mnogu mnogu e.
Samo sto zapocna dolgo dogovaranata i tolku mnogu ocekuvana ribolovna nedela so Ilija, prvo doaganje na voda, ispituvanje na teren, uste nemavme ni zafrleno a ja ja ispustiv musicarkata od raka i otide vrvot.
[ img ]
Ajde, go progoltav toa nekako, mozese musicarkata da se koristi, kako i da e nosev uste edna.
Vtor ili tret den , idejki niz sumata mi zaglavi nogata vo nesto. Mislejki deka se grancinja(me mrzese da navednuvam glava) potegnav so nogat i se zacu eden zvuk sto mi raspara srce. Se razbira ne bea grancinja nego bodlikava zica, a zvukot bese zvuk na kinenje na vadars.
[ img ]
Sreka nosev od lentite za za servisiranje pa zavrsivle rabota.
Samo sto go kupiv tolku posakuvaniot LOOP Evotec, prvo vadenje u dvor i krsenje.
[ img ]
Sreka LOOP ima odlicen servis i garancii,taka da bez mnogu objasnuvanja mi ispratija nov del. Nek se zivi i zdravi, a ja se nadevam deka baksuzov tuka ke zavrsi ili toj sto me ima kolneto ke me otkolne :D

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glupava rabota
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 28, 2012 5:26 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Aпр 07, 2012 9:56 pm
МислењаCOLON534
ЛокацијаCOLONKumanovo
Spremen za na Vardar (Demirkapiska Klisura) odnapred dogovoreno cel mesec ke odime na som... Doadja denot se javuva komsijata eve me trgnuvam od doma bidi spremen i cekaj me. Jas vece spremen proveruvam dali e se na svoe mesto i dali e se po spisok proveruvam za posleden pat, pred trgnuvanje. Otvaram toa kance kaj sto imam zamrznata krv i gledam vnatre piperki za zimnica. Vo isto takvo pakovanje i zamrznatata krv i piperkite... Ke trgnevme za malce po somovi so mamci piperki so luk...
:oops: :oops: :oops:

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Glupava rabota
ТемаИспратеноCOLONПон Maј 28, 2012 10:20 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Maр 19, 2011 11:55 am
МислењаCOLON1040
ЛокацијаCOLONBitola
Tри малери ти се случиле ! Си поминал на редот.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 12 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum