www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Jун 04, 2020 3:55 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Болест кај рибите (рани)
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 26, 2017 11:35 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON 6956
а ова шо болест е?

[ img ]

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Болест кај рибите (рани)
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 26, 2017 11:44 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON 716
И на првата слика и на последната е етитродерматит.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Болест кај рибите (рани)
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 27, 2017 12:46 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Пон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON 3010
Se sekavam pred nekolku godini pri pecanje na karashi fativ 2 karashi koi imaa golemi rani po grbot i koga prasav eden ribar sto pecase do mene sto moze da im e na ribite mi dade odgovor najverovatno probale kormorani da gi napadnat i izbegale ribite nekako,a da nadopolnam fakavme vo relativno plitko mesto vo trska neznam dali moze da se povredat od trskite.

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Болест кај рибите (рани)
ТемаИспратеноCOLON Пет Јан 27, 2017 10:52 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON 6059
ЛокацијаCOLON Скопје - Кисела Вода
Spaiva НапишиCOLON
а ова шо болест е?

[ img ]


крупни сипаници зигииии :lol: :lol: :lol:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum