www.ribar.com.mk
http://www.ribar.com.mk/forum/

приход - расход во МРФ вака јавно некој да помогне ?
http://www.ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=63&t=6844
Страна 47

АвторCOLON  limun75 [ Чет Сеп 21, 2017 7:14 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: приход - расход во МРФ вака јавно некој да помогне ?

Во 21 век ниеден концесионер нема електронско плаќање преку телефон...ти текнало сабајлево да одиш на некој ревир,пушташ порака,си плаќаш и бркаш работа...Ама мора са е сложено,да се ебаваш до банка,до колибата на концесипнерот за да платиш,па да се враќаш на локацијата каде што сакаш да ловиш...Мизерија!

АвторCOLON  limun75 [ Чет Сеп 21, 2017 7:27 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: приход - расход во МРФ вака јавно некој да помогне ?

sasoj НапишиCOLON
tapa НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
Знаеш колку плаќаат ловџии за дозвола, за членарина? Епа и ова е нешто слично, само многу поефтино

Ама барем се рамноправни на терен од тие средства ,кај нас се форсираат само такмичарите ,еве демантирај Филип. За федерација не постоиме ние рекреативците ќор денар не се троши да ни се подобрат условите а од нас е буџетот во федерација па макар и влегувале други пари по разни основи....каде сме ние ?


Aman be Tapa za 400 denari godisno ili za dve kila klen (a samiot velis cesto si na voda) tolku galama ?

Pa neka odat be drugar...i musicari i krapcii i plivkari....site neka odat barem drzavata ke se prestavuva na ovie sobiri,rezultatite kakvi takvi ne znacat mnogu..
Pa kade e "vazno e da se ucestvuva" ? Ako nisto drugo merak e pokraj site znaminja da se vee i naseto zname,a koga ima rezultati merakot e pogolem....
ne razbiram...namesto da se gordeeme i so merak da gi davame tie 400 denari....


P.S. 400 denari se 2 piva vo kafana
Туризам не ни треба,резултати се битни... за така туристичко и бојничарот од Вардар може да го пуштат

АвторCOLON  saso [ Чет Сеп 21, 2017 7:34 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: приход - расход во МРФ вака јавно некој да помогне ?

Decki da ne ima nekoja zbunka ovde.
Mesate nekolku raboti megu koj Federacija, koncesioneri, zdruzenija.
Sekoj od ovie subjekti si ima svoj delokrug na rabota.
Mislam deka premnogu od pravata i obvrskite na koncesionerite i zdruzenijata gi prefrlate vo federacijata.

АвторCOLON  limun75 [ Чет Сеп 21, 2017 7:45 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: приход - расход во МРФ вака јавно некој да помогне ?

saso НапишиCOLON
Decki da ne ima nekoja zbunka ovde.
Mesate nekolku raboti megu koj Federacija, koncesioneri, zdruzenija.
Sekoj od ovie subjekti si ima svoj delokrug na rabota.
Mislam deka premnogu od pravata i obvrskite na koncesionerite i zdruzenijata gi prefrlate vo federacijata.
Сале индиректно се почнува од федерација,па концесионер,па риболовци...рекреативни,спортски,мрежари,касапи и какви не....така да тој е редоследот

АвторCOLON  saso [ Чет Сеп 21, 2017 7:49 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: приход - расход во МРФ вака јавно некој да помогне ?

Taka go pocnuvame redosledot bidejki imate na kogo da se obratite.
Inaku redosledot e obraten.
Se pocnuva od zdruzenieto i koncesionerot.
Ako toj ne funkcionira ne moze da funkcionira ni federacijata.

АвторCOLON  limun75 [ Чет Сеп 21, 2017 7:53 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: приход - расход во МРФ вака јавно некој да помогне ?

Федерацијата ги поставува условите,на собранија она носи закони,промени....во тој смисол мислев

АвторCOLON  Филип [ Чет Сеп 21, 2017 8:02 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: приход - расход во МРФ вака јавно некој да помогне ?

Трасул, секое хоби кошта. Риболовот е хоби и спорт, не е начин за преживување. Бил пред 100, 200, 500 години. Сега веќе јок

АвторCOLON  Филип [ Чет Сеп 21, 2017 8:08 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: приход - расход во МРФ вака јавно некој да помогне ?

saso НапишиCOLON
Taka go pocnuvame redosledot bidejki imate na kogo da se obratite.
Inaku redosledot e obraten.
Se pocnuva od zdruzenieto i koncesionerot.
Ako toj ne funkcionira ne moze da funkcionira ni federacijata.
Мислам дека не те разбра Лимун.

АвторCOLON  limun75 [ Чет Сеп 21, 2017 8:33 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: приход - расход во МРФ вака јавно некој да помогне ?

Ти си најпаметниот,ние остатокот сме ѓонови.....дај просветли не!!

АвторCOLON  Филип [ Чет Сеп 21, 2017 8:37 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: приход - расход во МРФ вака јавно некој да помогне ?

limun75 НапишиCOLON
Федерацијата ги поставува условите,на собранија она носи закони,промени....во тој смисол мислев
Како може Федерација на собранија да носи ЗАКОНИ? :hit_head:

Како да те просветлам после ваква изјава? :mrgreen:

Федерација ниту носи закони, ниту поставува услови. Се е тоа во надлежност на МЗШВ и Собрание на РМ ;)

Страна 47 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/