www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Феб 28, 2020 12:37 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 17 18 19 20 21
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДАИВА
ТемаИспратеноCOLON Нед Јан 13, 2019 4:11 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Aпр 15, 2011 3:11 pm
МислењаCOLON 553
ЛокацијаCOLON Skopje
aj neka izlaga pobrzo :hit_head:

Samo kako sto kaza Sinisa, malce se izmesani goleminite sprema brojot na goleminata vo minatite serii.
Po novive golemini 4000ka odgovara na 3000 i 3012 od starite modeli.

_________________
Ракијата што ја носат рибарите кога одат по риба, има спасено многу повеќе риби
одколку што спасиле сите рибочуварски служби, здруженија и инспектори од ДИЗ заедно


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДАИВА
ТемаИспратеноCOLON Нед Јан 13, 2019 9:55 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLON Сре Aпр 27, 2016 4:54 pm
МислењаCOLON 61
Eve uste dva parametri, grafik na soodnos na tezina i cvrstina i razlikata vo spulnite na starite i novite LT modeli.
[ img ]


[ img ]

Malku ke bide zeznato za tie sto sakaat da gi koristat starite rezervni spulni na novite LT modeli....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДАИВА
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 20, 2019 9:25 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON 1171
Deneska objaveno:
https://www.nzfishingworld.co.nz/gear-a ... certate-lt


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДАИВА
ТемаИспратеноCOLON Пон Феб 25, 2019 7:44 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8358
ЛокацијаCOLON Skopje
Da se razereme...edna od poubavite.
So sigurnost e i na nivoto na novite LT modeli na Daiwa.
Spored toa...koj moze neka ja kupuva.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДАИВА
ТемаИспратеноCOLON Сре Феб 27, 2019 12:41 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Нед Сеп 11, 2011 8:30 pm
МислењаCOLON 1171
Da ne napravi pre-order? ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДАИВА
ТемаИспратеноCOLON Сре Aвг 28, 2019 11:22 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8358
ЛокацијаCOLON Skopje
Bidejki veke imam dve masinki od novata LT serija mozam da kazam deka se odlicni, i koj moze neka gi kupuva.
Novite LT se daleku podobri od ostanatite postari modeli.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: ДАИВА
ТемаИспратеноCOLON Пет Aвг 30, 2019 9:19 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Пушти слика Сашо


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 ELLIPSIS 17 18 19 20 21

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 4 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum