www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jун 02, 2020 12:34 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Evtini vobleri od Aliexpress
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 12, 2018 9:49 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Eve Rapala koj sto odlicno izgledaat, sosema verno na originalot, dali rabotat kako originalot e pasanje.
Sepak cenata e mnogu prifatliva.
https://www.ebay.com/itm/Hard-Bait-11cm ... 2521399986

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Evtini vobleri od Aliexpress
ТемаИспратеноCOLON Сре Дек 12, 2018 8:05 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON 1119
ЛокацијаCOLON Аеродром
Zip Baits orbit 80 i negovata kopija so magnet

[ img ]

[ img ]

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Evtini vobleri od Aliexpress
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 17, 2019 4:45 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Чет Oкт 11, 2018 9:19 pm
МислењаCOLON 7
Eve jas sto nabaviv nesto vobleri,silikon,cikadi voglavno nisto poskapo od 1 dollar nekoi duri po 70 centi parce.
Kvalitet na voblerite e ist kako tie sto kaj nas gi prodavaat 300-400 denari.

[ img ]

Za tie pari sum prezadovolen i planiram sledna tura da naracam uste 10-15 razlicni vidovi od istite prodavaci.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Evtini vobleri od Aliexpress
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 17, 2019 9:15 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Нед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON 5482
Mora da se probaat na voda. Jas edna tura napraviv privezoci pred nekolku godini.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Evtini vobleri od Aliexpress
ТемаИспратеноCOLON Чет Јан 17, 2019 9:20 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Чет Oкт 11, 2018 9:19 pm
МислењаCOLON 7
Akcijata sto mozev ja isprobav vo korito dolgo i dobro rabotat i sporo vlecenje i brzo vlecenje.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Evtini vobleri od Aliexpress
ТемаИспратеноCOLON Вто Oкт 22, 2019 3:02 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLON Сре Aвг 16, 2017 11:05 am
МислењаCOLON 2
Овој би требало да е копија на Салмо Хорнет https://www.aliexpress.com/item/3295693 ... 4c4dZW9Jt3 .
Ги има во неколку продавници на Алиекспрес со различни цени од 1 долар до 3 долари. Еве и линк до руски сајт на кој се наведени копиите на воблери и други ствари кои можат да се најдат на Алиекспрес https://my-fishing.pro/new/index.php . Мислам дека е проблем да се најдат помалите големини на копиите на познатите марки. Хорнетот можам да го најдам само во една големина +-5. Како работат дел од копиите ќе се проверат следна година.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum