www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Oкт 04, 2023 1:13 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kako se raboti so Vobler . . . .
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 04, 2013 4:54 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON2186
ЛокацијаCOLONСкопје
Eve edna tema, nesto preveduvav, mozebi ke pomogne:

viewtopic.php?f=70&t=3266

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kako se raboti so Vobler . . . .
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 04, 2013 10:09 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
Keltan НапишиCOLON
Znaci me interesira , koga go zafrlam voblerot , treba da cekam riba da go lapne ili sto ?
да мајсторе - нај првата работа е то, некогаш ке чекаш повеке време(секунди) некогаш помалце заивси каде е фрлен тој мајчиниот
- ова нај поке се случува со тонечките воблери, а многу ретко со тие што пловат

-после тоа имаш бесконечно многу комбинации, цимања, паузи, промена на правецот лево- десно, трската со врвот горекренат долу спуштен и ......... ехехеееејјј

и јас немам некое големо искуство со спинот еве ова од прва што ми дојде на памет, секако дека има уште за да се научи

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kako se raboti so Vobler . . . .
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 14, 2018 4:13 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONСре Дек 18, 2013 6:16 pm
МислењаCOLON60
po mene najbitno e pristap do mestoto I tishina.
denes imav eden udar I bez vobler I kopce ostanav :))


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kako se raboti so Vobler . . . .
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 14, 2018 12:39 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Najbitno e da ja najdes ribata.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kako se raboti so Vobler . . . .
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 22, 2020 9:31 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLONНед Jун 14, 2020 12:48 pm
МислењаCOLON4
И јас почнав со воблер ,порано кленот го бркав на рибче,фрлаш на легната тапа и дремеш како мисир,ако удри удри.
Со виблеров си нон стоп активен и интересно ми стана :D
Е сега од вас искусните барам памет,каков воблер,димензија,лептир ли.
Друга работа прееска приметив дека:
Двете трокулки се спојуваат скоро на секое вадење на воблерот беа закачени една со друга.
А имав два јаки удари.
Дали може да ја оставам само задната трокулка,другата да ја извадам?
(Прашање што ме мачи) :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Kako se raboti so Vobler . . . .
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 10, 2020 9:26 pm 
Отсутен
Молчалив

РегистриранCOLONСре Ное 19, 2014 10:51 am
МислењаCOLON2
Ribaro НапишиCOLON *
И јас почнав со воблер ,порано кленот го бркав на рибче,фрлаш на легната тапа и дремеш како мисир,ако удри удри.
Со виблеров си нон стоп активен и интересно ми стана :D
Е сега од вас искусните барам памет,каков воблер,димензија,лептир ли.
Друга работа прееска приметив дека:
Двете трокулки се спојуваат скоро на секое вадење на воблерот беа закачени една со друга.
А имав два јаки удари.
Дали може да ја оставам само задната трокулка,другата да ја извадам?
(Прашање што ме мачи) :D
Стави помали трокуки нема да имаш проблем


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 5 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum