www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Јан 27, 2021 2:13 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 07, 2012 11:17 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Поуцно видео за оние кој не знаат или не знаат правилно да монтираат силиконско рипце на оловна џиг глава


_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 07, 2012 11:26 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Одлично видео, едноставно, плус што да напоменам дека поефтин мамец од силиконец нема! 30 денари е најефтината варијанта!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 07, 2012 11:30 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON 11614
ЛокацијаCOLON Скопје
Има и поефтини. Јас на саем земав некои со веќе монтирани џиг глави, 50 денари за 3 комада беше цената. Наредно одење во Србија, ќе си земам неколку пакетчиња, интересни се, треба да се пробаат и за мрена на лето.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Чет Jун 07, 2012 11:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Сре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON 1998
Јас за клен ги утепав од фрлање на козјак од обала, ги уништив, искинав и многу ама ефтино и само преврзуваш, ставаш ново, плус што летаат како од катапулт тие потешките :)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Ное 10, 2014 12:29 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Uste malku skolo ne e loso.


_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Сре Maр 22, 2017 6:00 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
Eve nekolku videa za montiranje na Ra'is silikonci no mozat da se koristat i za drugi tipovi na silikoni.
_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLON Пон Maј 07, 2018 10:34 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLON Пон Jун 26, 2017 4:02 pm
МислењаCOLON 137
треба и едно видео да се стави како да га врзиш предвезот со џиг главата и силикон


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ] 

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum