www.ribar.com.mk
http://www.ribar.com.mk/forum/

Како се монтира џиг глава на силиконец
http://www.ribar.com.mk/forum/viewtopic.php?f=72&t=2150
Страна 11

АвторCOLON  saso [ Чет Jун 07, 2012 11:17 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Како се монтира џиг глава на силиконец

Поуцно видео за оние кој не знаат или не знаат правилно да монтираат силиконско рипце на оловна џиг глава


АвторCOLON  howitz [ Чет Jун 07, 2012 11:26 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Како се монтира џиг глава на силиконец

Одлично видео, едноставно, плус што да напоменам дека поефтин мамец од силиконец нема! 30 денари е најефтината варијанта!

АвторCOLON  Филип [ Чет Jун 07, 2012 11:30 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Како се монтира џиг глава на силиконец

Има и поефтини. Јас на саем земав некои со веќе монтирани џиг глави, 50 денари за 3 комада беше цената. Наредно одење во Србија, ќе си земам неколку пакетчиња, интересни се, треба да се пробаат и за мрена на лето.

АвторCOLON  howitz [ Чет Jун 07, 2012 11:41 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Како се монтира џиг глава на силиконец

Јас за клен ги утепав од фрлање на козјак од обала, ги уништив, искинав и многу ама ефтино и само преврзуваш, ставаш ново, плус што летаат како од катапулт тие потешките :)

АвторCOLON  saso [ Пон Ное 10, 2014 12:29 am ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Како се монтира џиг глава на силиконец

Uste malku skolo ne e loso.


АвторCOLON  saso [ Сре Maр 22, 2017 6:00 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Како се монтира џиг глава на силиконец

Eve nekolku videa za montiranje na Ra'is silikonci no mozat da se koristat i za drugi tipovi na silikoni.
АвторCOLON  koletheman [ Пон Maј 07, 2018 10:34 pm ]
Наслов на мислењетоCOLON  Re: Како се монтира џиг глава на силиконец

треба и едно видео да се стави како да га врзиш предвезот со џиг главата и силикон

Страна 11 Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Limited
https://www.phpbb.com/