www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Јан 27, 2021 2:02 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: oprema za som
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 22, 2018 4:18 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLON Пет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON 8360
ЛокацијаCOLON Skopje
[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: oprema za som
ТемаИспратеноCOLON Вто Maј 22, 2018 10:26 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
nemi fakja oko sistemov losh najdobar e dve jadici edna pod druga na ednata brcash riba na grb taa nad nea so pijavici i crvi i nema promashaj :) provereno...

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: oprema za som
ТемаИспратеноCOLON Сре Maј 23, 2018 7:55 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
DavidRibar НапишиCOLON
Една помош колеги од вас. Ми треба систем за лов на сом на езеро, па нешто да ми промогните и да ме информирате околу оваа со некој предлог за систем и други потребни елементи како конец ,јадица, тапа.мамец и сл.
[ img ]

[ img ]

P R O V E R E N O


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: oprema za som
ТемаИспратеноCOLON Чет Maј 24, 2018 6:56 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLON Нед Јан 13, 2013 12:52 am
МислењаCOLON 99
ЛокацијаCOLON Свети Николе
Фала колега.
Ја разгледав и веб страната, но нешто друго што би ми предложил за систем да не е со камен и по мозност систем за езерски риболов од обала.Нешто со тапа на површина, а подвизен мамец живо рипче; или пијавица ????


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: oprema za som
ТемаИспратеноCOLON Пет Maј 25, 2018 1:22 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
RIPCE vo sekoj slucaj
zakacena pod gornata perka ili za opaska


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: oprema za som
ТемаИспратеноCOLON Саб Maј 26, 2018 2:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLON Саб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON 4782
ЛокацијаCOLON skopje
DavidRibar НапишиCOLON
Една помош колеги од вас. Ми треба систем за лов на сом на езеро, па нешто да ми промогните и да ме информирате околу оваа со некој предлог за систем и други потребни елементи како конец ,јадица, тапа.мамец и сл.

Probaja ovaa varijanta za na ezero...
na glavniot konec najdole vrzi olovo 100 do 150gr i nad olovoto na glavniot konec edno metro mozhe i malce povekje pushti od konecot edno polametro drug konec i tamu zakachija jadicata na koja ke stavish zhiva riba da pliva okolu glavniot konec...najubavo da go napravish so T osmici shto se za da moshe konecot koj e so ribata da vrti okolu glavniot konec...ednostaven a dobiten sistem za na ezero,bistro !

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2 3 4

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum