www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Oкт 04, 2023 1:22 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: vardarski kamenjari i tinjari
ТемаИспратеноCOLONНед Maр 06, 2016 9:43 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
За мене муабетот со два типа на сом е ист како муабетот на Лепи за три типа на охридска пастрмка. Сигурно има објаснување за бојата во однос на местото на живеење на сомот.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: vardarski kamenjari i tinjari
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 26, 2019 10:10 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Jун 10, 2011 5:18 pm
МислењаCOLON359
ЛокацијаCOLONSkopje -Ilinden -
Mrda li neshto po Vardarot okolu somovinata...
Rekla kazala kolku sakash na delo nikoj nisto

_________________
Риболовот не е хоби - тоа е животeн стил...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: vardarski kamenjari i tinjari
ТемаИспратеноCOLONСаб Jун 29, 2019 6:58 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON2236
ЛокацијаCOLONСкопје
Ваедар, Неготино и Демир Капија немаат концесија, така да освен криволовци друго нешто тешко да мрда.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum