www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Феб 22, 2020 11:58 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mesecina,faktor ili ne ?
ТемаИспратеноCOLON Пон Сеп 02, 2013 12:25 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLON Чет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON 2236
ЛокацијаCOLON Скопје
Не ЗНАМ како без други фактори.

Еве на планктонот како прво влијае температурата на водата,
а за водостојот и да не зборам (мислам на река).

Премногу е комплексно за да се исклучи некој фактор.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mesecina,faktor ili ne ?
ТемаИспратеноCOLON Вто Сеп 03, 2013 11:19 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLON Вто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON 10473
Keltan НапишиCOLON
Sto ima toa vrska , petel .denje mesecinate ne vlijae li na zemjata :D kade e e poentata . . .

vliae denje samo 3%.....

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON  Сортирај по  
Испрати нова тема  Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна « 1 2

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum