www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Чет Maр 28, 2024 5:43 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Podesuvanje na kocnicata na masinka za som
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 22, 2015 1:55 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Besot Te fatil.nie od vcera sme :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Podesuvanje na kocnicata na masinka za som
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 22, 2015 2:39 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ajde sega nati go dajmi go ce si igrame ...Ti ne si od vcera ama ima koj e ...zatoa ili napisi kako e vo realnosta / posto ova ne te interesira / ili gitla ili ce pozelenam i ce te baniram :lol:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Podesuvanje na kocnicata na masinka za som
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 24, 2015 10:33 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Posto zajko ocigledno e od vcera i pojma nema za sto pokusavam ovde da razmenime mislenja eve uste edno video .Vnimatelno izgledajte go pa ce prodolzime ..AKo ima zainteresirani .. . a zajakot drzete go podaleku oti ce go strelam ako go vidam ovde :D



PS . AKI pogledaj vtorata polovina od videoto obavezno ....grevota e da premotuvas tri spulni racno :shake_hand:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Podesuvanje na kocnicata na masinka za som
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 24, 2015 11:10 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Keltan НапишиCOLON
Aman zgolemete go malku vremeto za korekcii ili dodavanje . ..
Zaboraviv ..na 4 kg kocnica dodadete uste 1.5 KG na trienje vo okcata na trskata koga e svitkana . .. . :D


_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Podesuvanje na kocnicata na masinka za som
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 24, 2015 11:29 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
zajakot podaleku e od temava , samo znae koj e otporot od 035mm najlon i 50mml pletenica i so razlicna trSKA.so poprazni u ful spulni ,,i go znae triejneto i otporot,, ne cital nego proveril najamlku 100 pati,,


ova nema vrska so relanoiot ribolov,, sekoj ribolovec se prilagoduva so opremata sto ja koristu u toj mometnt i instiktot sto go ima,, koe trienaje koi prikazni za mali deca bre keltane,,
i dosta so ovie videa veke me ubeduvas, ova se e exsperti , ne se ribari veruj,,

kako ti se hledaat vakvi prikazni ne mi e jasno..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Podesuvanje na kocnicata na masinka za som
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 24, 2015 11:48 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Da go napisese ova posle mojot prv post mozebi i ce te poveruvav . .ama posle osum napisani strani i kup videa .. .valjda i ti svati :mrgreen: .
A nikako da svatis deka NIKOJA teme ne e OTVORENA poradi tebe ili mene .Temite se za SITE clenovi na ovaj forum bre zajkoooooooooooooooo .. :dragon: i za tie sto znaat AMA i za tie sto ne znaat pa sakaat da naucat .Ili mislis deka site ovdeka se experti za ribolov , oprema ...blabla :foottap: ZATOA zajce , ako nemas sto pametno da dodades vo vakvi temi ne ni gi sabotiraj bre.. .. KOPCAS li sto ti pisuvam ?
Jas ti se kladam deka bar 90 % od kolegi ne ni razmisluvale na ovaa tema ovdeka .. .ne pak deka znaele :shake_hand: Koj kako saka neka svati ova ... navreda ne e nego vistina e .. ..boli me uvo ...Jas temata ce ja zavrsam kako treba za tie sto mislam deka ne znaat ...a sakam da znaat :saso:

PS. Site vie znaevte i kako se frla so parabolik a kako so fast trska ..AMA nikoj ne odgovori ...meseci . . .. :seir:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Podesuvanje na kocnicata na masinka za som
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 25, 2015 1:19 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
abe nema vrska ova so relanost,, namjmalku na ralicna oprma za ribolov,,

kakvo grenje kakvi prikazni za mali deaca ne tropajte gluposti i ne dremete na internet da gi citte zabeganive glavi :D

mozam referati od 100 strani da ti napisam deka ne si u pravo , a nema da te ubedam sigorno i najmalku se mesam u temi ,

treba sekoj da svati edna rabota u ribolovot,, so riba treba DIKAT, i so opream treba iskustvo i oset koja se koristi u momentot sto lovis,,

aj sega prevedi mi go ova,, nie na vardar pecavme na taapa na vozenje krapovi so 018 najlon, izvadeni se preku 500 krapa do 9 kg , kaj e trienjevo, kaj se prikaznive za mali deca,,

ete prasaj go sportex ke ti kaze :lol: :lol:



i posleden pat mene da si me isklucil od tema, zaboravi na koj mu cukase race za .riba zivota i za onoj sto ja vlecese grankata :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Podesuvanje na kocnicata na masinka za som
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 25, 2015 1:28 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
:ico: шо е тоа ДИКАТ? прв пут слишам..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Podesuvanje na kocnicata na masinka za som
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 25, 2015 1:36 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ico baits НапишиCOLON
abe nema vrska ova so relanost,, namjmalku na ralicna oprma za ribolov,,

kakvo grenje kakvi prikazni za mali deaca ne tropajte gluposti i ne dremete na internet da gi citte zabeganive glavi :D

mozam referati od 100 strani da ti napisam deka ne si u pravo , a nema da te ubedam sigorno i najmalku se mesam u temi ,

treba sekoj da svati edna rabota u ribolovot,, so riba treba DIKAT, i so opream treba iskustvo i oset koja se koristi u momentot sto lovis,,

aj sega prevedi mi go ova,, nie na vardar pecavme na taapa na vozenje krapovi so 018 najlon, izvadeni se preku 500 krapa do 9 kg , kaj e trienjevo, kaj se prikaznive za mali deca,,

ete prasaj go sportex ke ti kaze :lol: :lol:
i posleden pat mene da si me isklucil od tema, zaboravi na koj mu cukase race za .riba zivota i za onoj sto ja vlecese grankata :lol: :lol:
Pa ne dzabe te vikame zajko bre ..si trcal po 5 km gore dole po Vardar za eden krap.... :lol:
Pecal na tapa :hit_head: Na 18-ka konec :hit_head: I na 3.5 lb parabolik li seto toa bre petel ..ili na teleskopce od 5 metra :hit_head: Ako taka gledas decko ima izvadeno ne 9kg krap tuku 16 kg amur ..na DIRECTAS bre zajko ....


Ona plavo sto podvelekov :dragon: :dragon: :dragon: :dragon: :dragon: :dragon: :dragon: :dragon: :dragon: :dragon: :dragon: :dragon: :dragon: :dragon: :dragon: :dragon: :dragon:

ALO BRE :hit_head: pa za toa pokusavame da vodime diskusija ovdeka ....deka treba so oprema iskustvo i DIKAT so riba site znaat . .. . Toa iksustvo pokusavame da go preneseme na kniga-temata ovde ..sto treba da pazat koga treba da pazat ....da toa go napiseme so zborovi ...ne treba iskustvo i se e kazano :hit_head: STO e toa iskustvo ...alo za toa pokusavame da drndame ovdeka ....AKO ne ostavis vejce ednas :lollol: Stvarno ce trgnam vo otstrel na zajci ...ej :tafta:

DIKAT - OSET ..MERA da imas e Martine

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum