www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jул 23, 2024 10:27 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS9»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONСре Ное 16, 2011 11:21 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Подолго време ловам костреж имам успех со воблери,блинкери,дубинско и на тапа.Ме интересира дали некој знае кои модели на воблери,блинкери итн. највеќе го привлекуваат кострежот.Давајте совети :D :D :D

Еве на кои јас ги ловам :lol:
http://i43.tinypic.com/28bflfm.jpg
http://i39.tinypic.com/ea2no4.jpg
http://i44.tinypic.com/k9svpj.jpg
http://i42.tinypic.com/29m3h3a.jpg
Еве еден батко од кој најдов слика имам некои поголеми фатено али само овој го имам сликано тежок е 900 грама плус минус некој грам на кантар го измерив :lol: :lol:

http://i40.tinypic.com/orttll.jpg

ПС еве го тајното место каде секој пат ги правам растур :D :D :D

http://i40.tinypic.com/i20c34.jpg

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Последна промена од 1 на Илчо, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 17, 2011 9:06 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Еве ти го мојот фаворит за костеж

Mosha Perch floating :)

[ img ]

A пробај и на црвен спинер, ме интересира дали ќе имаш успех :)

[ img ]

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 17, 2011 9:47 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Volcko trite vobleri do upaljacot od kade ti se,mi licat na Mato ili Elez.pisi nesto za niv...

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 17, 2011 11:01 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONЧет Oкт 27, 2011 8:50 am
МислењаCOLON73
Zvonko ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 17, 2011 11:26 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Tocno majstore i megu nego se dvoimev,dosta slicni modeli i farbii imaat ali pak se raspoznavaat.

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 17, 2011 3:03 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Tie do upaljacot poklon mi gi kupija za nekoj rodenden po zafrkancija ali dosta dobro se pokazaa,a za crveniot neam videno takov sae za sae ako naletam na takov bash me interesira ke go kupam oti znam kostrezot zolto i crveno najveke kef mu pravat ako e vo blizina na tie ide obavezno :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 17, 2011 3:06 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Филип НапишиCOLON
Еве ти го мојот фаворит за костеж

Mosha Perch floating :)

[ img ]

A пробај и на црвен спинер, ме интересира дали ќе имаш успех :)

[ img ]
Druze me interesira za prviot mosha dali imas primeteno nekoj shablon vo koi uslovi najdobro raboti i sto primeroci izleguvat na nego ? :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 17, 2011 3:09 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Јас скоро купив такви црвени (Мепс 2-ки) во Трофеј кај Рампа :)

Ако нема таму, види во Сара Спорт кај Бит-пазар, таму има доста мепсови :)

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 17, 2011 3:18 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Kaj kostrezot goleminata ne mu pravi razlika deka golema usta ima nekogas znae da se zakaci nekoj od polovina kilo i poglem na 1 ili 0 isto taka cesto mi se ima deseno na 4ka da se zakaci nekoj mal od 200 grama jaden on :D Tuka vo kumanovo ima 2-3 prodavnici ednata prodava strogo D.a.m oprema i nema nekoi bash interesni blinkeri druga prodava sve i svasta ali ima samo standardni meppsovi odamna gi nemam poseteno mozda nesto imat izvadeno ali obicno vo prolet vadat cel arsenal sega e jadno :D :lol: :lol: :lol:

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 17, 2011 3:26 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Дел од овие имам видено кај Пепи во Скопје, сигурно ги има во Куманово

[ img ]

http://dam.tpk6.de/2012/hk/en/download/ ... ge_121.pdf

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна 12345ELLIPSIS9»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum