www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jул 23, 2024 11:20 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS456789»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONНед Maр 17, 2013 12:53 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Mozda sum greska ali mene toa mi lici na spiner od LAV MD za golemina 1/2 ili 2 ne sum nekoj ekspert ima sansa da sum greska :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONНед Maр 17, 2013 8:45 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Феб 12, 2012 12:08 pm
МислењаCOLON82
ЛокацијаCOLONBitola
SantaFe НапишиCOLON
Владимир, дај кажи друже што - како, малку поконкретно, што фирма е, големина,
каде го има и тн. па да згнетиме и ние по некој костеж... :lepi:

П.С.
Ептен добар костреж :~~ :ok_ok:

Значи и јас не сум некој експерт но еве како се случи: Случајно ама сосема случајно имав само еден спинер-и само ЕДЕН:еве овој на сликата:

[ img ]


Видов дека имам успех за штука и да си прикупам блинкери отидов во новиот пазар во Битола на втори спрат во продавница БИСТРО каде газдата ми предложи спинер во вид на рипче(на тој удрија кострежите). Во виба ми е, а јас сум на 4-ти спрат :D па утре ке го земам и ке дадам повеке детали.
Инаку од цело езеро кое го прошетав со спинерот(рипче) на средина удираа штуките и по некој клен, а покрај брегот, покрај трските удрија кострежите


Еве го местото каде удрија кострежите:

[ img ]Ова беше лани 28.08.2012г. да не ме свати некој погрешно, не е од 2013г.....од тогаш па до сега костреж таму не сум уловил иако пробвам на се живо и диво :nono:
Еве и денес бев 2 часа фрлав се и сешто но ни трага ни глас од риба, рано е . водата е матна и надојдена и ладна...
Значи ветив за спинерот ке добиете информација најбрзо што можи...

Поздрав


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONНед Maр 17, 2013 8:50 pm 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Феб 12, 2012 12:08 pm
МислењаCOLON82
ЛокацијаCOLONBitola
Volcko НапишиCOLON
Mozda sum greska ali mene toa mi lici na spiner od LAV MD za golemina 1/2 ili 2 ne sum nekoj ekspert ima sansa da sum greska :D

Двојка е сигурно затоа што купив уште еден таков 4-ка а и за фирмата можи си во право ке видам и ке ти кажам...се извинувам што не знам за марки :think: и тие работи но верувај и на обично железо има удари(жената има едни метални обетки баш ке ги пробам) :D , па така не ми е баш битно дали ујка, дали ДАМ, дали ЛАВ .....


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONНед Maр 17, 2013 9:38 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Nema veze za merkite ja ne gledam broj koga kupuvam tuku na oko dali mi odgovara ;) :D
Znam deka na zelezo udira osobeno kostrezot i shtukata koi se ekstremno agresivni najveke kostrezi imam fateno na zelezo,a najgolem na vobler.
Mozes ozbilno da gi probas obetkite samo stavi trokuka ako ima kostrez,shtuka vo blizina custo sumjam deka ke odoleat osobeno shtukata ne te zafrkavam mozam i drugi clenovi od forum istoto da go potvrdat :D

Temata e za kostrez ali eve edno video od shtuka (slicni se vo temperament za napaganje) nemoj da se iznenadis ako ti udri i na obetki :lepi: :D :D

Imam fakano kostrez na crn blinker na razdenuvanje koga ne se gleda ubavo i na toa sum imal udari,a toa uste eden dokaz e deka poveke gi privlekuva vibracijata odkolku sjajot na zelezoto :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 30, 2013 3:29 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Eden kostrez specijalno za Keltan :D
Vaka odi prikaznata kako i obicno otidov da pecam karash,crvenoperka poshto nosam 1 20/40 akcija trska za dubinka go zedov samo ovoj eden vobler sto znam deka e dobiten za da frlam nekoja ruka izleze nekoj karash i crvenoperka mi zvosadi sonceto da me pece i reshiv da se razmrdam pa go staiv ruznoto pace dzitnav nekolku race i se zakova ovoj imase i eden nerealiziran udar :head_bang: sto neznam kako se desi bidejki kostrezot ima vakum mucka skoro nevozmozno da se promashiali za sve ima prvi put,a nishto cudno da e i od tie neuhvatlivi shtuki sto kinat konci koga pecash na dubinka na ripce .... mada cisto sumjam deka gi imam barem na eden ribar bi mu teknalo da stavi sajla da vidi sto mu kine ama C'est la vie :lol: :lol: :lol:
[ img ]

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 30, 2013 4:05 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ubav na majka . kostrez . Bravo Ilco :D
A ova sto go napisa pogore ne ce e bas 100 % tocno . Imam fakano kostrez na crn blinker na razdenuvanje koga ne se gleda ubavo i na toa sum imal udari,a toa uste eden dokaz e deka poveke gi privlekuva vibracijata odkolku sjajot na zelezoto

Koga e temno , posebno nojce poubavo pod voda se gledaat temnite boi , kako crnata na primer , zapameti go toa za ponataka :D znaes li zosto obicno stomakot im e bel na ribite ? vibracijata e bitna i ne e na edno mesto . ostanuva kako traga pozadi voblerot , kasikata .. . ama mnogu bitno e i da vidi sto toa vibrira i kade e tocno pa da zine i da go srkne , capito li ?? Sigurno nema da slapa so ustata kako ulav po branovite od vibracijata pozadi mamecot :lol:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 30, 2013 5:49 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Da da capito :NotWorthy: :D
Ama vibracijata ako e dobra kostrezot ke go oseti svojot plen bez da mu pliva pred nosot no vibracijata nisto ne znaci ako mu preleta mamecot pred nos bidejki ruznoto pace nema tropka taka da ne se oseka na daleku :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 30, 2013 6:27 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ama edno e da mirisas deka nekade se sprema skara , drugo e da ja gledas i jades . . :D Tropkata e druga prikazna , ni sam ne sum nacisto dali e potrebna , nekogas mislam da , ama nekako povejce sum za ne .Lovat eden milion mutavi vobleri ...

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 30, 2013 6:27 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
Jok mlado ne e taka,vibracija e edno a tropka ili zvuk e drugo..

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Воблер за костреж
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 30, 2013 6:50 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Vo sto e razlikata ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS456789»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum