www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Jул 23, 2024 9:34 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 10:22 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Drina e reka ne e sala.
Pred tri nedeli se izvadi edna golema, nad 20 kg. mladica.
Pred nekoj den isto edna ubava od 14 kg.
i sto e mnogu vazno, ribata e vratena nazad.
Koga ova ke go doziveeme kaj nas ?

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 10:29 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON2299
ЛокацијаCOLONНа секоја локација,ха ха ха
Никогаш , :think: :think: а можеби и тогаш нема да го доживееме.

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 10:55 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Jas mislam deka mozeme.
Ima vreme.
Pogledni go ova.

http://www.varalicar.com/tekstovi/od-id ... icu-drini/

Toa e toa sto ni treba.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLONСре Дек 25, 2013 11:01 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON2299
ЛокацијаCOLONНа секоја локација,ха ха ха
:eusa_pray: :eusa_pray:

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum