www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jул 15, 2024 4:16 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 17, 2011 12:42 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Море некој се спрема да оди изгледа на младицааа :D браво!!
Инаку за риболовот на младица во Монголија...јас го имам цд-то т.е ДВД-то каде што го имаш гледано тоа.
Срби се дечките, впрочем за информација имам братучед србин (не е рибар) кој живее и работи во Монголија веќе 10 години...
4-5 год по ред ме вика во Улан Батар, ама ке мора некако да се решам да одам!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 17, 2011 2:50 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Aвг 22, 2011 9:47 pm
МислењаCOLON130
BISTRO SASO!
Cekame reportaza,za zal dosega nemame reportazi so vakvi ubavici.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLONПет Ное 18, 2011 10:47 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 10:05 am
МислењаCOLON120
Сум слушнал ја викаат рибата од 1000 зафрлања и мислам дека е меѓу првите 3 на топ листа. Стварно супер мерак прави оваа риба, би сакал да ја имаме во нашите скромни води ...

_________________
http://www.samaholiday.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 22, 2011 9:50 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
И Сашо, ќе има репортажа од младица?

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 22, 2011 9:59 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Ke ima ama bez mladica na suvo.
Ostanaa vo voda
[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 22, 2011 5:13 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 02, 2010 4:56 pm
МислењаCOLON2186
ЛокацијаCOLONСкопје
:| Sto bidna, ne ni udri ili ne ja izvadi? Ja oseti li na konec barem ednas?

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLONВто Ное 22, 2011 6:28 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Poslednoto video kade e golemata mladica i okolu bebinja :D Videte ja razlikata na ponasanje.Onie malite celo vreme spartaat levo desno da lapnat nesto,a ONAA skoro bez pokret,cekaaaa da dojde prav moment da izleze na lov,Zatoa e tesko da se ulovi..kapitalna mladica,pa onie okolu neze ,bar nekoj od niv i se hrana....a ne gi zadeva hehe

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLONНед Јан 15, 2012 11:07 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Mongolija,tamu bi sakal da otidam eden den :D

[ img ]

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 15, 2012 10:16 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Pocnata e sezonata na ribolov na mladica.
Riba koja pruza ogromno zadovolstvo i eden od najgolemite predatori koj moze da se ulovi na ovie nasi balkanski prostori.
Realno mladicata kaj nas ja nema. Realno imalo na vremeto glavatica, no i nekoj mislenja deka mozno e i den denes da ja ima ( vo vodite na debarskiot del ).
Sakam da Vi prezentiram edna uspesna prikazna kako se raboti za zacuvuvanje na ovaa vrsta no i za da ja ima vo se pogolem broj kaj nasite sosedi.
Tekstot e prevzemen od Varalicar.

http://www.varalicar.com/tekstovi/od-id ... icu-drini/

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Mladica Hucho-Hucho
ТемаИспратеноCOLONСаб Дек 15, 2012 10:24 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Jas se nadevam deka Vasil Kostov ke go procita ovoj post.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum